2019 Yılında Hangi Teknolojik Gelişmeler Yaşanacak?

 2019 Yılında Hangi Teknolojik Gelişmeler Yaşanacak?
Okunuyor 2019 Yılında Hangi Teknolojik Gelişmeler Yaşanacak?

2019 yılında karşılaşılacak siyasi ve ekonomik gelişmeler hakkında fikir sahibi olmak henüz mümkün olmasa da teknolojik gelişmeler hakkında öngörüde bulunmak mümkündür. 2019 yılında insanların hayatını doğrudan etkileyecek teknolojik gelişmeler herkesi heyecanlandırmaktadır. 2019 yılında arttırılmış gerçeklikten tutun da sağlık, uzay teknolojileri ve gıda teknolojileri gibi konularda birçok teknolojik gelişme yaşanacaktır.

Otonom Araçlar

2019 yılında yapay zeka teknolojisi kendisini daha çok göstermeye başlayacaktır. Bu sayede, insan kontrolüne ihtiyaç duymayan ve bağımsız hareket edebilen araç prototiplerine rastlamak mümkün olacaktır. Bu tip araçlara kısaca otonom araçlar adı verilir. Otonom araçlar arasında otonom otomobiller, dronelar ve üst seviyedeki yapay zekayla çalışan insansız hava araçları yer almaktadır.

Arttırılmış Analiz

2019 yılının belirleyici öğesi yapay zeka teknolojileri olacaktır. Yapay zekanın daha çok ön plana çıkacağı bu yılda, arttırılmış analiz kavramı sürekli olarak karşımıza çıkacaktır. Arttırılmış analiz sayesinde bilim ve teknoloji dünyasında yapılacak çalışmalardan daha çok verim sağlanması hedeflenmektedir.

Yapay Zeka Teknolojileri Tarafından Geliştirilen Yazılımlar

2019 yılında birçok teknolojinin yapay zeka tarafından geliştirilmesi beklenmektedir. Bu doğrultuda, yazılımcılar yerlerini yavaş yavaş yapay zekaya terk edecektir. Ayrıca, 2022 yılına kadar yapay zeka tarafından geliştirilecek yazılım sayısının artması ve 2022 yılında mobil uygulamaların yaklaşık %40’ının yapay zeka tarafından gerçekleştirileceği öngörülmektedir. Bu bağlamda, 2019 yılının yapay zeka açısından belirleyici olduğu söylenebilir.

Yorum Yap