3 Yöntem ile Videolarınız Daha Çok İzlensin !

 3 Yöntem ile Videolarınız Daha Çok İzlensin !
Okunuyor 3 Yöntem ile Videolarınız Daha Çok İzlensin !

Youtube’da paylaştığınız Videolarınız Daha Çok İzlensin ister miydiniz ? Cevabınız evet ise, Youtube Rehber olarak verdiğimiz basit yöntemler ile videolarınız yüksek izlenme sayılarına ulaşacak.

1) Backlink Yöntemi:

Başta Backlink Nedir ? ondan bahsedelim. Örneğin x adında bir video paylaştınız ve başka bir kişide y adında bir video paylaştı. y adlı video da sizin x adlı videonuzdan bahsetmesi durumuna veya herhangi bir sosyal mecrada x adlı videonuzu paylaşarak insanlara öneri yapmanıza backlink denmektedir. Şimdi backlink olayının ne demek olduğunu anladığımıza göre yöntemden bahsedelim:

Paylaştığınız videoyu başka sosyal medya hesaplarınızda (Twitter, Facebook, Instagram, Tumblr vs.), varsa blog sayfanızda, varsa internet sitenizde yani anlayacağınız üzere olabildiğince ve spam kaçmayacak şekilde abartmadan paylaşmalısınız. Bu sayede videonuz Google tarafından daha fazla ön plana çıkarılıp, dolaylı yoldan izlenme kazanmanıza oldukça fayda sağlayacaktır.

[tavsiye_yazi baslik=”Youtube’da Zirveye Çıkmak İçin 2 Altın Kural” link=”https://technomin.com/youtubeda-zirveye-cikmak-icin-2-altin-kural/”]

2) Click Bait Başlık Koyma:

Click Bait, Türkçeye çevrilmiş haliyle tık tuzağı videoların izlenmesinde bir hayli rol oynamaktadır. Click Bait hakkında daha detaylı olarak bilgi edinmek isteyen kişileri daha önce paylaştığımız “Click Bait Nedir?” başlıklı makaleye yönlendirelim. Tık tuzaklı başlıktan kasıt olarak örnek vermek gerekirse:

Diyelim ki GTA 5 videosu çekiyorsunuz. Bu halde koymanız gereken başlık “GTA 5 Oynuyorum” değil.“ ARABAM YANDI (Gta 5 Komik Anlar) ” şeklinde olmalıdır. Mantığı daha iyi anlamanız için örneklendirdim. Eğer ki bu şekilde tık tuzaklı başlık koyarsanız daha çok dikkat çekeceği için izlenme sayıları bir hayli artacaktır. Sonunda parantez içinde bulunan “ Gta 5 Komik Anlar“ yazısı ise videonuzun Youtube platformundaki SEO kurallarına uygun olmasını sağlayan bir başlık haline dönüştürüyor.

GTA 5 KOMİK ANLAR

3) Dikkat Çeken Thumbnail:

Videoya tıklamadan önceki YouTube ana sayfasında bulunan küçük resime, Thumbnail denmektedir. Küçük resimlerde en az başlık,açıklama ve etiket kadar önemlidir. Tık tuzaklı olan “ARABAM YANDI (Gta 5 Komik Anlar) ” isimli başlığı koyduğunuzu düşünelim. Buna küçük resim olarak eğer bir arabanız varsa bu arabaya Photoshop yardımı ile yangın efekti verebilir, daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz. Bu yöntemi uygulamanızda videonun daha çok izlenmesi açısından oldukça yararlı bir rol oynayacaktır.

[tavsiye_yazi baslik=”Videolarınız Bu Taktikle 2 Kat Daha Fazla İzlenecek” link=”https://technomin.com/videolariniz-bu-taktikle-2-kat-daha-fazla-izlenecek/”]

Yorum Yap