6 YouTube Kanalı Fikiri

 6 YouTube Kanalı Fikiri
Okunuyor 6 YouTube Kanalı Fikiri

Bu makalemiz YouTube kanalı açmayı düşünenler için. Kanal açmayı planlıyorsunuz fakat bir türlü hangi kategoriyi seçeceğini bulamıyorsanız bu YouTube rehber makalesi sizin için. En çok izlenen 6 YouTube Kanalı Fikiri sizlerle. Bir detayı atlamak istemiyorum. Bu seçenekler arasından en çok hangisine yatkınsanız, hangisinde daha iyi sunum yapabilecekseniz onu seçmelisiniz. Aksi taktirde zorlanarak ve keyif almadan hazırladığınız video içeriğinden bir fayda gelmez.

[ara_cizgi]

6 YouTube Kanal Fikiri

[ara_cizgi]

1) Kutu Açma:

Kutu Açma Videoları

Kutu açma kanalları en popüler YouTube kanalları arasına girmektedir. İnsanlar kutu açma videolarını izlemeyi bir hayli seviyorlar. Birinin bir ürünü açıp içinde ne olduğu hakkında konuştuğunu görmek iyi hissettiriyor. Kelimenin tam anlamıyla aynı şeyi yapan binlerce kanal var. Çok güzel izleniyor ve takipçi kazanıyorlar. Eğer özellikleri tartışmakta ve video becerilerinde ustalaşıyorsanız, bu kategori sizin için altın değerinde olacaktır. Aygıtlara veya akıllı telefonlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz; bazı kanallar oyuncakları, yiyecek paketlerini ve ayakkabılarını kutudan çıkarır.

2) LifeHacks (Yaşam Hileleri):

Lifehacks

Bunlar en sevdiğim video kategorisinden ve sıkılmadan saatlerce izleyebilirim. Mesele şu ki, birkaç gün veya hafta içinde bana yardımcı olabilecek bir şeyler öğrenmem gerekiyor. Farkedeceğiniz bir şey var, bu videolar çok uzun değil. Demek istediğim, hızlı bir şekilde “101 en iyi hayat hilesi” listesini yapabilirsin, ama bu izlemek ve hatırlamak çok zor olurdu. Bunun yerine, video başı 5-10 yaşam hilesi gösterip, 3-4 dakikadan daha kısa süreli video hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, daha az konuşma ve daha fazla gösteri var. Yaratıcıysanız ve kollarınızın altında bazı hileler varsa, bir yaşam hilesi kanalı açabilirsiniz. Örnek bir video ile gösterecek olursam:

3) En 10 Liste:

En 10

Araştırmada iyiyseniz ve sesli anlatım ekleyebiliyorsanız, Top 10’ları sıralayan bir YouTube kanalı oluşturmak kolay ve yüksek izlenme alan bir yol olacaktır. En iyi 10 öğeyi kapsayan tonlarca kanal var, ancak “en iyi 13” veya “en iyi 21” gibi tuhaf numaralara göz atabilirsiniz. Genel olarak, konuştuğunuz konunun videolarını ve görüntülerini toplamalısınız ve her birini veya ekrandaki başlıkları açıklayan bir seslendirme yapmalısınız.

4) Başarısız Derlemeler:

Ne zaman sıkılırsam yüzüme bir gülümseme getiren başarısız derleme videolarını izlemeyi tercih ederim. İnsanlar için üzülmeme rağmen, beni zaman zaman aptal insanların olabileceği konusunda kıkırdatır.Benim gibiyseniz, ruh halinizi aydınlatmak için bugüne kadar yüzlerce başarısız derleme videosunu izlediniz. İronik olarak, görüşlerini artıran ve viral hale getiren arkadaşlarınızla da paylaşırdınız. Bir başarısız derleme kanalı başlatmak, sosyal medyadan yalnızca komik başarısız videoları derlediğiniz ve ilginç müzikler eklediğiniz için kolay bir iştir.

5) Sağlık ve Fitness İpuçları:

Bazı sağlık önerileri veya egzersiz planları almak için ilk gittiğiniz yer neresi? Ya Google ya da YouTube. Ancak, bazı alıştırma ve egzersiz programlarına ihtiyacınız varsa, yazılı talimatlar yerine performans gösteren birini izlemek daha iyidir. Zindelik ve sağlıkla ilgili kanallar çok etkileyici ve izleyicileri birbirine bağlayacak bir hikayen varsa, ayakta durabilirsin. Kamerayla yüzleşmek için çok utangaçsanız ama animasyonda iyiyseniz, etkinlikleri gerçekleştiren animasyonlu bir karakter oluşturabilirsiniz (en iyi yol değil, ancak işi halleder).

6) Yiyecek ve Restoran Yorumları:

Yiyecek ve Restoran Yorumları

Kendimden örnek  olarak, farklı YouTuberlar tarafından yerel yerler ve yiyeceklerin incelemelerini izleyerek saatler geçiriyorum. Bana yakındaki restoranlar, yeni servisler ve bir dahaki sefere nereye gitmem gerektiği konusunda bilgi veriyor.Dışarı çıkıp kendi videolarmı çekmek için çok utangaçım, sen değilsin. Eğer bir yemek arzuluyorsanız ve şehirdeki yeni yerleri ve restoranları denemeyi seviyorsanız, bir yemek inceleme kanalı başlatmak sizin için. En iyi bölüm, uluslararası YouTuberlar veya büyük stüdyo kanallarıyla rekabet etmek zorunda olmamanızdır. Yalnızca içinde bulunduğunuz şehri ve yakındaki bölgeyi hedeflemek daha kolaydır.

Kaynak: https://blogcharge.com/youtube-channel-ideas/

Yorum Yap