Airbnb ile Para Kazanmak

 Airbnb ile Para Kazanmak
Okunuyor Airbnb ile Para Kazanmak

AirBnb Nedir, Ne işe Yarar?

Yaşam maliyetlerimiz günden güne artıyor. En büyük kalemlerden bir tanesi de hiç şüphesiz her ay başında rutin olarak ödemesini yapmak zorunda olduğumuz ev kiralarımız. Peki hiç evinizin bir bölümünü kiralama fikrini düşündünüz mü? Dünya çapında milyonlarca insan Airbnb sayesinde evlerinin bir bölümünü kiraya veriyor ve ciddi kazançlar elde ediyor.

Airbnb, İngilizce açılımı “Airbed & Breakfast” olan, ev kiralama hizmeti sunan dijital bir platform. İş, seyahat ya da sağlık nedeniyle farklı şehirlerde ya da ülkelerde kısa süreli konaklama için yer alanları ve evini kiraya vermek isteyenleri bir araya getiren dünyanın en büyük konaklama platformu.

Sizlere bu yazımızda, Airbnb ev kiralama nasıl yapılır, Yabancılara oda kiralama sitesi airbnb güvenli midir, Airbnb tüyoları, Airbnb yasal mı gibi sorularınıza cevap bulacağız. Öncelikle Airbnb sayesinde evinizi ya da odanızı kiralayarak nasıl para kazanacağınıza dair maddeleri birlikte inceleyelim.

Adımlar

 1. Airbnb sitesine giriş yapın,
 2. Airbnb sitesinin sağ üst kısmında bulunan kaydol butonuna tıklayın,
 3. Profil bilgilerinizi girdikten sonra ev sahipliği yapma kısmına giriş yapın,
 4. Evinize ait fotoğrafları bilginize ekleyin (Evlerinizin fotoğraflarını net, açıklayıcı ve yalın olarak girdiğinizden emin olun)
 5. Ev fotoğraflarınızı girdikten sonra evin hangi kısmını kiralayacağınız ile ilgili kısmı işaretlemeyi unutmayın. 3 farklı seçenek buluyor. “Yerin tamamı”, “özel oda” ya da “müşterek oda” olarak sunulan seçeneklerden kiralama yapacağınız alana göre cevap verin.
 6. Potansiyel kiracılarınız da bulunmasını tercih ettiğiniz özellikleri ekleyin. Mesela sigara içen bir kiracı kabul etmiyorum gibi.
 7. Otomatik rezervasyon talebi vererek belirtmiş olduğunuz kriterlere uygun kiracıların evinizle ilgili kiralama talebini site kendisi direkt olarak seçer, dilerseniz bu şıkkı tercih etmeyerek kiracının talebine 24 saat içerisinde kiracının profilini de inceleyerek kendiniz karar verebilirsiniz.
 8. Misafirlerinizi seçerken profillerini dikkatli bir şekilde inceleyin, ziyaretçi ile ilgili yapılan olumlu ve olumsuz yorumları dikkate alın.
 9. Sitede yer alan mesajlaşma bölümünden misafirleriniz gelmeden onlarla sohbet edebilir ve tavsiyelerde bulunabilirsiniz.
 10. Airbnb Türkiye üzerinden yaptığınız kiralamalarda, normal ev kiralama süreci gibi bazı yasal yükümlülüklere tabiidir. Airbnb bu yükümlülüklerin sizin tarafınızdan karşılanmasını bekler ve işlem yaptığınızda bu sorumlulukları üzerinize almış olursunuz ve sistem bu şekilde işler.
 11. %100 yasal olan Airbnb üzerinden evinize misafir kabul ettiğinizde Airbnb’nin 1 milyon dolara kadar hasar koruması sağlayan Ev Sahibi Garantisi’nden faydalanabileceğinizi unutmayın.
 12. Para kazanmanın yanı sıra, farklı kültürlerden ya da milletlerden tanışacağınız insanlarla kurduğunuz sosyo-kültürel etkileşimin de sizler için eşsiz bir deneyim olacağını unutmayın.

Airbnb Tüyoları / Airbnn’de Daha Fazla Kazanç Elde Emenin Yolları

 • Evinizi diğer evlerden ayıran özellikleri fotoğraflayın. Örneğin; deniz manzarasına sahip bir eviniz varsa denizi gören bir fotoğraf, bahçe ya da açık havuzunuz varsa bunları gösteren bir görsel eklemeniz tercih edilebilirliğinizi arttıracaktır.
 • Misafirlerinize konaklayacağı alanda konfor sağlayın. Sadece bir yatak ya da komodin iş görmez. Odada çöp kovası, ayna, askı ve sandalye gibi günlük yaşamı kolaylaştıracak eşyalar bulundurun.
 • Evinizin konumu oldukça önemlidir. Başlıkta bu konum hakkında bilgi vermeniz yararlı olacaktır. Örneğin; sahile 2 dakika, şehir merkezine 500 metre gibi…
 • İşin çok büyük bir kısmı evinizi doğru fotoğraflamaktan geçiyor. Aydınlık ve net fotoğraflar yüklemeniz gerekiyor.
 • Olumlu referanslara sahip olmak tercih edilmenizde önemli bir etken. Misafirlerinizle olumlu iletişimler kurun, saygılı davranın ve gülümsemenizi kaybetmeyin. Siteye misafirleriniz için yazacağınız olumlu yorumlar feedback almanızı kaçınılmaz yapacaktır.
 • Anında rezervasyon seçeneğini açarak daha tercih edilebilir olabilirsiniz. Anında rezervasyon için evinizin sürekli müsait olması gerekmektedir, çünkü bu seçeneği açarak son dakika rezervasyonlarına da açık olduğunuzu kabul etmiş oluyorsunuz.
 • Fiyat seçimini doğru yapın. Airbnb piyasasında eş değer evlerin fiyatlarını araştırın ve tercih edilmek için bu fiyat kriterlerini uygulayın.
 • Evinizdeki değişiklikler ile ilgili güncellemeleri sürekli yapın.
 • Kullanıcıların deneyimlerini ve taleplerini dikkatli bir şekilde inceleyin yani onların isteklerine kulak verin.

Airbnb ile ilgili merak ettiğiniz Airbnb ev kiralama nasıl yapılır, Yabancılara oda kiralama sitesi airbnb güvenli midir, Airbnb tüyoları, Airbnb yasal mı gibi sorularınıza akılda kalıcı ve etkili yöntemlerle cevap bulmaya çalıştık. Airbnb uygulaması ile ekstra bir kazanç elde etmenin yanı sıra farklı deneyimlere de şahitlik edeceksiniz. Yeni çıkacağınız bu yolda bol heyecan, bol kazanç ve kendinizi geliştirebileceğiniz deneyimlerinizin hayatınıza anlam katması dileğiyle.

 

Daha fazla yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Yorum Yap