Arttırılmış Gerçeklik Reklamları Geliyor

 Arttırılmış Gerçeklik Reklamları Geliyor
Okunuyor Arttırılmış Gerçeklik Reklamları Geliyor

Yeni reklam modelini duyuran YouTube, arttırılmış gerçeklik reklamları ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İşte yeni reklam modelinin detayları

Teknoloji dünyasının dev markalarından Google, video platformu YouTube için arttırılmış gerçeklik reklamları üzerinde çalışıyor. Arttırılmış gerçeklik üzerine kurulu olan bu reklam modeli, beğendiğiniz ürünü satın almadan sanal olarak denemenize olanak sağlıyor. Arttırılmış gerçeklik teknolojisinin en dikkat çeken gelişmelerinden olan bu pazarlama modeli oldukça kullanışlı.

Arttırılmış Gerçeklik Reklamları Geliyor!

Testleri başlayan arttırılmış gerçeklik sayesinde insanlar, internetten alışveriş yaparken ürünleri sanal olarak deneyimleyebilecek. Özellikle makyaj malzemeleri üzerinde oldukça başarılı olan bu yenilik, satın alacağınız bir ruju denemek için oldukça iyi bir fırsat. Testlerine başlanan yeni reklam modeli, iOS platformunda test edilebilir durumda. Eğer bir iOS cihaza sahipseniz siz de arttırılmış gerçeklik reklamlarını deneyimleyebilir, tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer bir taraftan iki boyutlu etkileşimli reklmlar üzerine çalışan şirket, arttırılmış gerçeklik ile etkileşimli reklamları 3 boyutlu hale getirmek için uğraşıyor. Google’ın bu yeni reklam modelini kullanmak isteyen reklamverenler, ürünlerini daha başarılı bir şekilde müşterilere tanıtabilecek. Ürünün fotoğraflarını 360 derece gören müşteriler satın alacakları üründen emin olabilecek.

Henüz ilk adımlarını atan bu yeni reklam modelini ilerleyen zamanlarda sıkça görmeye başlayabiliriz. Ancak bu yeniliğin henüz her ürün için kullanılmadığını hatırlatalım. Özellikle insan üzerinde değişiklik yapan makyaj ve benzeri ürünlere yoğunlaşan bu reklam modelinin gelecekteki durumu ne olacak henüz bilinmiyor.

Peki, siz YouTube’un yeni reklam modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Yayınlandıktan sonra kullanır mısınız?

Yorum Yap