BJK TV Yayınlarına YouTube’dan Devam Edecek

 BJK TV Yayınlarına YouTube’dan Devam Edecek
Okunuyor BJK TV Yayınlarına YouTube’dan Devam Edecek

BJK TV, kulübe maddi zarar verdiği gerekçesiyle kapatıldı! Kanal bünyesinde görev alan 40’a yakın çalışan ise işsiz kaldı!

Beşiktaş Spor Kulübü başkanı Fikret Orman’ın ‘ben dahil kimse izlemiyor’ dediği BJK TV’nin kapatılarak yayın hayatına YouTube üzerinden devam edilmesine karar verildi. Kulübe maddi zarar verdiği gerekçe gösterilen kanalın yayın hayatına bir süre daha YouTube üzerinden devam edeceği öğrenildi. BJK TV bünyesinde çalışan 40’a yakın çalışanın iş sözleşmelerinin feshedileceği de gelen bilgiler arasında.

Başkan, seçim öncesinde ‘ben de dahil kimse izlemiyor’ diyerek kanalın kapabileceğinin sinyallerini vermişti. Maaş krizi ile de gündeme gelen kanalın personellerin maaşlarını 2 ay, amatör dal çalışanlarının maaşını ise 4 aydır ödemediği söyleniyor.

Kanalın kapandığı haberini ise eski kulüp çalışanı Selen Yakıcı Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile duyurdu. Selen Yakıcı yaptığı paylaşımda “Bjktv ilk okulum ilk göz ağrım iyiki yollarımız kesişti zamanında ama dönem djital devri artık hayırlısı olsun bundan sonrası” diyerek kanal hakkındaki iyi dileklerini iletti.

BJK TV’nin kapanmasından da anlayabileceğimiz üzere günümüzde yayıncılık dijital platformlarda artık çok daha kolay. Birkaç saniyelik reklamlara binlerce liraların istendiği, izleyiciyi yalnızca kendi istekleriyle sınırlayan geleneksel kanalların pek şansı kalmadı diyebiliriz. Umarız kanallar dijital platformda faaliyet göstermeye devam eder ve taraftarlarını yalnız bırakmazlar.

Peki, siz BJK TV’nin kapatılması hakkında ne düşünüyorsunuz.

Yorum Yap