Cumhurbaşkanı Erdoğan Youtube Kanalı Açtı

 Cumhurbaşkanı Erdoğan Youtube Kanalı Açtı
Okunuyor Cumhurbaşkanı Erdoğan Youtube Kanalı Açtı

Birçok siyasetçinin video platformu olan Youtube’da kanal oluştururken, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da bu platforma katıldığını sosyal medya hesaplarından duyurdu. Duyuruda “Kanalımızı takip etmeyi unutmayın” denildi.

Cumhurbaşkanı Youtube Kanalı Açtığını duyurduktan sonra kısa bir süre içerisinde 30 bin aboneye ulaşmayı başarmıştır. Yayın yapmayan başlayan kanalda ilk videosu “G20 Osaka Liderler Zirvesi Basın Toplantısı” adlı canlı videosu oldu. Bu videonun arkasından ise Cumhurbaşkanının bu zirvede yaptığı konuşmalardan kesitler video olarak paylaşıldı.

Youtube’nin son zamanlarda ülkemizde oldukça popüler hale gelmesinden dolayı siyasetçiler ve Cumhurbaşkanı Youtube kanalı açtı. Ücretsiz bir şekilde kendi tanıtımlarını yapan siyasetçiler her yaştan kitleye rahatlıkla ulaşabiliyor. Bunun yanı sıra kendilerini daha sağlıklı bir şekilde tanıtabilmelerinin sonucu bu video platformunu kullanmayı tercih etmektedirler.

Açılan Youtube kanalına youtube.com/RTErdogan dan ulaşabilirsiniz. RTE dijital medya hesaplarında yapılan açıklamadan sonra sosyal medyada gündem konusu olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın resmi Youtube kanalı açması, sosyal medyanın gücü bir kez daha gözler önüne serilmiştir.

Özellikle seçim zamanı sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan siyasetçiler, istedikleri kitleye ulaşarak kendine çektiği görülmüştür. Seçim, reklam, tanıtım ve duyuru gibi birçok alanda halka daha hızlı ulaşmanın yollarından bir tanesi olan sosyal medya vazgeçilmez bir hal aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın oluşturduğu resmi kanal ile aktif olarak video ve canlı yayınların olacağı öngörülmektedir.

Yorum Yap