DDoS Nedir?

 DDoS Nedir?
Okunuyor DDoS Nedir?

İnternet kullanımının başlaması ile birlikte kötü niyetli kişiler de çeşitli yöntem ve teknikler ile kişisel bilgilere erişebiliyor ve bilgisayarlara sızabiliyor. Ddos nedir hakkında araştırma yapan kullanıcılar çeşitli önlemler ile kötü niyetli yazılımlardan kurtulabiliyor.

Ddos attack operation

DDoS Atakları Nelerdir?

Günümüzde oldukça yaygın olan DDoS atakları, sunucu kaynaklarını istila ederek sunucuyu uzun süre konak olarak kullanan saldırı sistemleri olarak adlandırılır. Distributed Denial of Service kısa ismiyle DDoS sunucuların IP adreslerini ve DNS bilgilerini maske olarak kullanır ve 3. Şahıslara zarar veren ataklar gerçekleştirir.

Finans alanında kötü niyetli amaçlarını gerçekleştirebilen korsanlar zaman zaman terör kaynaklı işlemlerini de bu yolla yapabilir. Manuel ya da robotlar ile gerçekleştirilen DDoS atakları küresel ağın yorulmasına sebep olabilir. En gelişmiş güvenlik duvarları da bu saldırılara karşı etksiz kalabilir siteniz DDos ataklarına maruz kaldığında en doğru yöntem profesyonel yardım almak olacaktır.

Ddos saldırılarından korunmak için iki yöntem bulunur:

  • Saldırıyı engelleme,
  • Saldırının kimler tarafından, hangi boyutta yapıldığı.

Saldırı engelleme kısmı için büyük uğraşlar verilir ve saldırı başladığı an plansız olarak işlemler yapılır. Saldırı gerçekleştikten sonra sitenizi kurtarsanız bile yeniden saldırıya uğrama ihtimaliniz çok daha fazladır. Yapılan araştırmalara göre, bir kez saldırıya uğrayan siteler her zaman daha fazla ddos ataklarına maruz kalmıştır. Sağlıklı bir analiz yapmak ve Ddos ataklarından korunmak için uygun yerlere TAP cihazlarını yerleştirmelisiniz.

Yorum Yap