Dünyanın En İyi Araba Markası

 Dünyanın En İyi Araba Markası
Okunuyor Dünyanın En İyi Araba Markası

Gelişen teknoloji otomobil sahibi olmayı gerekli kıldı. Otomobiller zamandan ve mekândan fayda sağlamamızı ve ulaşımı kolaylaştırmıştır. Herkes bütçesine göre araba satın almakta bazıları pahalı araba almayı hedeflemiş ve onun için aylarca çalışmaktadır. Bir başka gelir durumunda olan birey ise arabaya fazla anlam yüklememiş ve sadece işlevine odaklanmıştır. Araba tercihleri gelir durumu ve kişisel zevke göre değişmekte ve gelişen şartlarla arabalar çok tercih edilmiştir. Bazıları parası olduğu için hayalini kurduğu otomobili hemen satın almakta bazıları ise bu istekleri hayalde kalmaktadır. Geçmişte araba sayıları azken şimdiler ise insandan daha çok caddelerde ve sokaklarda otomobil görmekteyiz. Günümüzde en iyi arabaya sahip olanların sayısı oldukça azdır ve en iyi arabaları zenginler alır ve parası olmayan ise elindekiyle idare etmek zorunda kalmıştır.

Peki ‘’ Dünya’nın en iyi araba markası hangisidir?’’ En iyilerin arasından sadece bir tanesini sizler için seçtik ve derledik.

ROLLS- ROYCE  VE TARİHSEL SERÜVENİ

Henry Royce 1904 yılında ilk otomobilini sürüme sokmuştur. Mühendis olmasının avantajlarını otomobil üretmesinde çok faydası olmuştur. Henry Royce; Çarlz Stewart Rolls ile de aynı yıl içerisinde Londra ‘ da tanıştı ve ikili ortak iş yapmaya başladı ve bu anlaşma sonucunda üretmeye düşündükleri otomobillerinin adı ” Rolls Royce ” oldu. Marka lüks, ileri teknolojili ve lüks otomobiller üretmiş ve otomobil sektöründe en iyi olmayı kendine misyon belirlemiştir.

İkili arka arkaya ürettikleri otomobiller çok satmış ve kullanıcılar için en çok tercih edilen olmuştur. Rolls markası şüphesiz günümüzde hala bitmeyen üne sahip olup, kaliteli ve ileri teknolojili araçlar üretmeye devam etmedir.

 

ROLLS ROYCE NEDEN PAHALI?

Dünyaca ünlü markalar arasında belki de en kaliteli ve spesifik olanı Rolls Royce, sadece otomobil sektöründe değil aynı zamanda uçak sektöründe de ünü olan bir markadır. Rolls Royce’un pahalı olmasının sebebi içinde kullanılan malzemesi ve işçiliğidir. Rolls Royce modellerinin taban fiyatları $314.000 ile $450.000 arasında değişmektedir, eğer özel tasarım bir Rolls Royce istiyorsanız bu fiyatın oldukça ötesine bu araca sahip olmuş olacaksınız. Rolls kişiye özel tasarlanmış tek araç olup rakiplerinden daha pahalı konuma gelmiştir. Markayı sadece tasarımı pahalı yapmıyor. Otomobilin içindeki beygir gücü ve son teknolojisi pahalı olmasını neden olmaktadır.

 

ROLLS-ROYCE PHANTOM SERENİTY

En iyi araba deyince akla şüphesiz Rolls-Royce gelir. Geçmişte zengin aristokratların şatolarının önünden durur ve gelen geçenlerin akıllarını almasına neden olurdu. Bu otomobil lüks arabaların babası ve rakip tanımaz göz alıcılığı ve tasarımı bulunmaktadır. Rolls 11 milyon değerinde olup hedef kitlesinin üzerinde seğir etmekte ve bir o kadar ulaşılmaz üst noktadır. Uzak doğu sanatından ilham alınarak dizayn edilmiş ve tasarım sadece Asya ülkelerinde değil bütün Avrupa ve Amerika’da parmakla gösterilir olmuştur. Aracın içine girdiğinizde kendinizi Japonya’da bir geleneksel evdeymiş gibi hissediyor ve Japon kültürünün eşsiz ve sıra dışı özelliklerini keşfetme olasılığını yaşıyor ve anın tadını çıkıyorsunuz.

Otomobilin içi kraliyet ailelerine göre tasarlanmış ve içi yakutlarla ve özel kumaşlarla tasarlanmıştır. Arabanın tavanı ince zevki olanları için özel çiçek motiflerle süslenmiş. Arabanın içindeki ahşap malzemeler doğada zor bulunan nadir ağaç türlerindendir. Rolls farklı kültürler için farklı tasarımları mevcuttur ve her kültürün özelliklerine göre farklı malzeme ve işçilik geliştirmiştir. Bu iş meşakkatli gibi görünse de aslında aracın içine girdiğinizde kendinizi özel ve değerli hissediyor ve lüksün içinde cenneteymişsiniz gibi hissediyorsunuz. Kısacası paranızın son kuruşunuza kadar tadını çıkıyor ve keyif sürüyorsunuz.

EN ÇOK SATAN LÜKS ARABALAR

 • Mercedes-Benz
 • Audi
 • BMW
 • Volvo
 • Land Rover
 • Porsche
 • Jaguar
 • Lexus
 • Maserati
 • Ferrari
 • Infiniti
 • Aston Martin
 • Bentley
 • Lamborghini

 

Yorum Yap