En Çok Kullanılan Mobil Uygulamalar

 En Çok Kullanılan Mobil Uygulamalar
Okunuyor En Çok Kullanılan Mobil Uygulamalar

Akıllı telefonlara veya tabletlere özel olarak tasarlanmış uygulamalara mobil uygulamalar adı verilmektedir. Mobil cihazların gittikçe popüler olmasıyla beraber mobil uygulamaların sayısı da artmaktadır. Mobil uygulama sektörü; satın almalar ve yatırımlar sonucunda dünyanın en hızlı büyüyen sektörlerinden birisi haline gelmiştir. Mobil uygulamalar; güvenlik, sosyal medya, eğlence ve diğer başlıklarda toplanabilir.

Sosyal Medya Uygulamaları

Hiç kuşkusuz, sosyal medya uygulamaları; en popüler mobil uygulamalar arasında başı çekmektedir. Sosyal medya uygulamaları, her döneme damga vuran ve insanlar tarafından en çok indirilen uygulamalar arasında yer almaktadır. En popüler olan ve en çok indirilen sosyal medya uygulamaları arasında Facebook başı çekmektedir. Facebook’u sırasıyla Twitter, Instagram, Linkedin, Youtube ve Whatsapp takip etmektedir. Bu uygulamaların her biri, minimum bir milyar kez indirilmiş uygulamalardır.

Güvenlik Uygulamaları

Güvenlik uygulamaları, sosyal medya uygulamalarından sonra en popüler olan uygulamalar arasında yer almaktadır. Security Master, Virüs Cleaner, Antivirüs programları gibi güvenlik uygulamaları milyonlarca kez akıllı cihazlara indirilmiştir.

Eğlence Uygulamaları

Eğlence uygulamaları; akıllı cihazların dünyasını renklendiren uygulamalardan meydana gelmektedir. Eğlence uygulamaları; mobil oyunlar, fotoğraf düzenleme programları, müzik uygulamaları, müzik bulma uygulamaları gibi birçok farklı kategoriye dair uygulamalardan meydana gelmektedir. En çok kullanılan mobil uygulamalar, içerik özelliklerine ve tüketicilerin ihtiyaçlarına göre değişir. Mobil uygulamalar, daha çok kişiye hitap etmek adına kendisini sürekli olarak geliştirir.

Yorum Yap