En Çok Para Kazanan 10 YouTuber

 En Çok Para Kazanan 10 YouTuber
Okunuyor En Çok Para Kazanan 10 YouTuber

Forbes, video reklam karlarını, ticari fırsatları ve diğer gelir kaynaklarını dikkate alarak YouTube’un en çok para kazanan YouTuber listesini yayınladı. Tartışmalı kardeşlerden, oyuncak seven 7 yaşındaki bir çocuğa, Forbes’e göre Dünya’da en çok para kazanan YouTuberların listesi sizlerle.

En Çok Para Kazanan 10 YouTuber

10- Logan Paul – 14.5 Milyon $

logan-paul

Amerika Westlake Ohio doğumlu Logan Paul son dönemlerde dünyaca ünlü sosyal medya fenomenleri arasındaki yerini almıştır.

Bu sayede kısa sürede dikkatleri üzerine çekmiş ve 2016 yılında Foursome isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Günümüzde bilindiği üzere sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayısına göre oyuncu seçimi yurt dışındada bir hayli revaçtadır. Verilere göre YouTube’un en yüksek 10. kazananı olarak belirlendi. Geçen yıl dördüncü sırayı aldı.

9-PewDiePie – 15.5 Milyon $

pewdiepie

İsminin Felix Arvid Ulf Kjellberg olduğunu birçok kişinin bilmediği nam-ı diğer PewDiePie 4 Ekim 1989 tarihinde Gothenburg, İsveç’te dünyaya gelmiştir.

Göteborgs Högre Samskola lisesini bitirdi. Daha sonra İsveç’te Chalmers Teknoloji Üniversitesinde Endüstriyel İktisat ve Teknoloji Yönetimi bölümünü okurken YouTube için bırakmıştır.

29 Nisan 2010 yılında açtığı PewDiePie isimli kanalı daha 2013 yılında YouTube’un en büyük kanalı olmayı başardı.

YouTube kanalında oyunları inceliyor ve yorumluyor. YouTube’ta ki en fazla abone sayısına sahip iken T-Series isimli kanal PewDiePie’ı geçmiş ve 2. sıraya düşürmüştür.

8- JackSepticEye – 16 Milyon $

JackSepticEye

Forbes, İrlanda’daki en popüler YouTuber’ın, enerjik ve sık sık kandırılan video oyunu yorumcusu JackSepticEye olduğunu belirtiyor. 28 yaşındaki YouTuber’ın şu anda 20 milyondan fazla YouTube abonesi bulunuyor ve 16 Milyon $ kazanıyor.

7- VanossGaming – 17 Milyon $

evan-fong

Forbes verilerine göre bu listeye giren bir başka uluslararası oyuncu da VanossGaming. Kanadalı Evan Fong, Call of Duty ve Assassin’s Creed gibi ana oyunları oynar. 26 yaşındaki genç YouTuber 23 milyondan fazla abonesi için yaptığı video oyunu yorumunun derlemelerini yaratıyor.

6- Markiplier – 17.5 Milyon $

markiplier

En çok para kazanan YouTuber’lar listesinin 6.sırasında ise Amerikan YouTube yıldızı Markiplier bulunor. Gerçek adı Mark Edward Fischbach olan 29 yaşındaki Markiplier, oynadığı oyunlara ekranda yorum yazdığı “Let’s Play” videolarıyla tanınıyor. Markiplier, dünyaya ne yaptığını göstermek için 2014 yılında Jimmy Kimmel Live’da yer aldı.

5- Jeffre Star – 18 Milyon $

jeffree-star

YouTuber Jeffre Star, ev yapımı müzik videolarını ve makyaj eğitimlerini paylaşarak 2006’da YouTube’a katıldı. Forbes, 33 yaşındaki bir markanın makyaj malzemesi haline geldiğini ve yıllık 100 milyon dolar değerinde ürün satan Jeffree Star kozmetiklerini piyasaya sürdüğünü söyledi.

4- DanTDM – 18.5 Milyon $

dantdm

Forbes, Daniel Middelton’un geçtiğimiz yıl YouTube’da en iyi kazananlar listesinde 4. sırada olduğunu söyledi. Forbes’e göre, İngiliz oyuncu 20 milyondan fazla abonesi için sadece fotoğraf makinesinde oynamakla kalmıyor, aynı zamanda ürün satışı yaparakta para kazanıyor.

3- Dude Perfect – 20 Milyon $

dudeperfect

Forbes, 36 milyondan fazla aboneye hitap eden ve Dude Perfect olarak bilinen beş kişilik spor ekibinin 20 milyon dolar kazandığını belirtti. Günlük aktivitelerini karmaşık yanıltıcı hilelerle daha eğlenceli bir hale dönüştürdükleri “ping pong trick shot” ve “real life trick shot” en popüler videoları arasında.

2- Jake Paul – 21.5 Milyon $

jake-paul-en-cok-kazanan-youtube-yildizlarindan

Jake Paul ilk olarak, Vine’da komik video’lar paylaşarak hızlı bir başarıya imza attı ve beş ayda, 1 milyon takipçi edindi. Daha sonra YouTube kanalı açtı ve orada da acayip bir başarı elde ettikten sonra TV kanallarında gözükmeye başladı. 2015’te Disney Channel’ın ünlü komedi dizisi Bizaardvark’ta rol aldı.

20 yaşındaki Jake, sosyal medya yıldızından bir aktöre dönüştü ve her hareketini takip eden 15 milyondan fazla takipçisi var. Her gün milyonların izlediği YouTube kanalının ise 6 milyon takipçisi var.

1- Ryan ToysReview – 22 Milyon $

ryan-toysreview

6 yaşındaki Ryan milyonlarca çocuğu imrendirecek kadar çok eğleniyor. Hesabındaki milyon dolarlar ise, yetişkinleri kıskançlıktan çatlatabilir.

İnternetin en büyük video platformu YouTube’a koyduğu haftalık videolarda oyuncaklarını hediye paketlerinden çıkaran, bir yandan da çeşitli muzırlıklar yapan Amerikalı ufaklık, 2017’de yaklaşık 11 milyon dolar kazandı.

‘Ryan Toys Review’ adlı YouTube kanalında oyuncakları test ederek yorumlar yapan çocuğun videoları, ilk paylaşımını yaptığı Mart 2015’ten bu yana 17 milyar kez izlendi.

Ekonomi dergisi Forbes, Ryan’ı YouTube’un en çok kazanan kişisi ilan etti.

Yorum Yap