Güncel Telefon Fiyatları Dudak Uçuklattı

 Güncel Telefon Fiyatları Dudak Uçuklattı
Okunuyor Güncel Telefon Fiyatları Dudak Uçuklattı

Amerika’yla başlayan Rahip Brunson krizinin ardından hızla yükselen ve 7,11 TL seviyelerini gören doların artması teknoloji piyasasını da altüst etti. Doların hızla artmasıyla zam yapılan akıllı telefonlarda doların 5,80 TL bandına çekilmesine rağmen indirim yapılmayınca akıllı telefon fiyatları 10 Bin TL’ye kadar ulaştı. Bizler de sizler için site site gezip fiyat araştırması yapmayın diye bazı popüler akıllı telefonların güncel fiyatlarını derledik. 

Güncel telefon fiyatlarında son durum ne ? 

Ülkemize hızlı bir giriş yapan ve başarılı bir satış grafiği yakalayan Huawei’nin üst segment akıllı telefonu Huawei P20 Pro’nun mağaza satış fiyatı 7 Bin TL oldu. Daha uygun olan modeli Mate 10 Pro ise 4400 TL’den satışa sunuldu. 

Samsung’un amiral gemisi Note serisinin son ürünü Galaxy Note 9’un 128 GB modeli dolar kurundan dolayı yapılan zamla 8 Bin TL olurken, 512 GB modeli ise 9300 TL oldu. 

Akıllı telefon pazarındaki varlığını devam ettirebilmek için üst segment telefonlarıyla dikkat çeken Casper’ın VIA A3 Plus telefonu 500 liralık bir  zamla 3199 TL’den satışa sunuldu. 

Peki herkesin gözdesi iPhone’lar ne durumda?

Ülkemizde en çok satılan akıllı telefonlar arasında yer alan iPhone 8’in fiyatı resmi sitede 6499 TL olurken; iPhone 8 Plus ise 7499 TL oldu. IPhone 8’in çıkmasıyla 3 bin liraya kadar düşen iPhone 7, doların artması sonucu 2 bin liraya yakın bir zam artışı yaşayarak 5 Bin TL’ye ulaştı. 

 

Bu yıl çıkan en iyi 15 akıllı telefon listemize de buradan göz atabilirsiniz

Yeni duyurulan iPhone modelleri için ise bu makalemizi okuyabilir; Yeni iPhone’ların tüm özelliklerine buradan erişebilirsiniz.

Anasayfaya dönüp başka içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayabilirisiniz.

Yorum yaparsanız seviniriz 🙂

Yorum Yap