Instagram’a yeni GIF özelliği

 Instagram’a yeni GIF özelliği
Okunuyor Instagram’a yeni GIF özelliği

Sosyal medya hayatımızda büyük yer taşıyor. Instagram da bunun çok büyük bir parçası. Milyonlarca kullanıcısı olan instagram her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Hatırlayacağınız gibi instagram’a gelen son yeni özellik kullanıcıların daha uzun videolar çekip yayınlamasına olanak tanıyan IGTV özelliğiydi.

Instagram GIF

Instagram’ın yeni özelliği Instagram Direct için geliyor

Instagram GIF

Bu güncellemelerine bir yenisini daha ekleyen instagram ekibi geç de olsa Direct Message yani DM dediğimiz direkt konuşma bölümüne Gif paylaşma özelliği ekliyor. Bu özellik whatsapp‘ta uzun zamandır bulunsa da bunu Instagram’da da görmek güzel.

Son zamanlarda dikkatimizi çeken şeylerden biri de Instagram Direct oldu. Bu servisin gitgide bir günlük mesajlaşma uygulamasına dönüştürülmeye çalıştığını anlıyoruz. instagram ve Whatsapp’ın sahibi olan Facebook’un neden böyle bir hamle yaptığı konusunda kafalarımız biraz karışsa da kullanıcıları birden fazla uygulamaya alıştırmaya çalıştıklarını düşünüyoruz.

GIF Devi Giphy

Giflerinizi galeriden seçmeye ve aynı zamanda internetten de bulma imkanı tanıyan Instagram bu servisinde tıpkı whatsapp gibi GIPHY şirketiyle ortaklığa gitmiş. Bu sayede uygulamaya yerleşik olarak gelecek GIPHY arama çubuğu ile kullanıcılar arkadaşlarına beğendikleri gifleri kolayca gönderebilecek.

GIF özelliği başka yerlerde de olacak mı?

Kesinliği ile alakalı bir haber olmasa da Instagram’a gelen GIF özelliğinin yakın zamanda normal gönderilere de geleceğini düşünüyoruz. 9gag kullanıcıları buna alışık olsa da instagram kullanıcılarının gif özelliğini kullanacağını ve gönderilerde de sıklıkla karşımıza çıkacağını tahmin etmek güç değil.

via GIPHY

Yorum Yap