Makale Yazarlığı – Sermayesiz İnternetten Para Kazanma

 Makale Yazarlığı – Sermayesiz İnternetten Para Kazanma
Okunuyor Makale Yazarlığı – Sermayesiz İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanma noktasında, eğer sermayeniz yoksa ve kısa sürede sıcak para elde etmek istiyorsanız tercihlerinizden biri makale yazarlığı olabilir.

Günümüzde ülkemizde yüzlerce, dünya üzerinde binlerce web sitesi hayata geçmektedir. Bu da doğal olarak ciddi anlamda içerik ihtiyacının doğmasına neden olmaktadır. Bu da günden güne artan makale yazarı ve editör arayışına neden olmaktadır. Peki böylesine ihtiyacın olduğu bir sektörde nasıl bir yol izlemeliyiz?

Makale Yazarı Nasıl Olunur?

internetten-para-kazanma

Makale yazarı olmak için, belirli bir konuda bilgi sahibi olmanız, ayrıca Google ile uyumlu içerik üretebilmeniz gerekmektedir. Bu işi ilk defa yapacaksanız ve öncesinde hiç araştırma yapmamışsanız öncelikle Google politikaları hakkında bilgi sahibi olarak başlamalısınız. Google, gelişi güzel yazılmış içerikleri sevmez ve cezalandırır. Bu da ilk önce çalıştığınız kişi ile aranızın bozulmasına neden olacaktır.

Makale yazarı olabilmek için başlıca bilmeniz gereken şey kopya içerikten uzak olmalı ve Seo uyumlu olması gerektiğidir. Bunlar hakkında bilgi sahibi olduktan sonra mutlaka yazacağınız içerik konusunda araştırma yapmalı ve aklınızda oluşan fikirleri gramere uygun olarak içeriğe dökmelisiniz.

İçeriklerimi Nasıl Satacağım?

Makale-Yazarak-Para-Kazanmak

  • Yazılarınızı satın almak için internetten pek çok makale yaz internetten para kazan şeklinde web siteleri bulunmaktadır. Bunlardan kendiniz için uygun ve güvenli olanlara kayıt olarak içeriklerinizi pazarlayabilirsiniz.
  • Ayrıca webmaster forumlarına üye olarak, buralardan siparişler alabilir veya hazır makale şeklinde satış yapabilirsiniz.
  • Bir diğer tercih olarak ise, bloglara mail atarak siteleri için uygun içerik üretebileceğinizi belirtebilir, yazı başı, haftalık veya aylık anlaşmalar yapabilirsiniz.

Makale Yazarlığından Ne Kadar Para Kazanırım?

Makale yazarlığı, sermayesiz internetten para kazanma fikirleri arasında şüphesiz başı çeker. Sadece bilginize dayalı, cebinizden hiçbir kaybın olmadığı bir sektör olmasına karşın oldukça sabır isteyen, kendini sürekli olarak geliştirmen ve güne ayak uydurmayı gerektiren bir sektördür. Bu şartlara sahip olunduğunda ortalama 500 kelimelik bir Türkçe makalenin fiyatı 10-20 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğer yabancı makale yazacaksanız da bu kazancı 4 ile çarpmanız gerekmektedir. Gelirdeki artış doğal olarak sizin yazdığınız makale ve kelime sayısına oranla yükselecektir. Günlük toplamda 2000 kelimeden oluşan birkaç veya tek bir makale yazdığınızda pazarlığınıza göre 40-80 TL arasında gelir elde edebilirsiniz.

Yorum Yap