Kafa Topu’nun yapımcısı yurt dışına satıldı

 Kafa Topu’nun yapımcısı yurt dışına satıldı
Okunuyor Kafa Topu’nun yapımcısı yurt dışına satıldı

Kafa Topu oyununun yapımcısı olan yerli firma Masomo, Miniclip tarafından satın alındı. İlk olarak İzmir’de açılıp daha sonra İngiltere’de ve ABD’de ofislerini kuran yerli firmamız artık faaliyetlerini Miniclip adı altında yeni ofislerinde yürütecek.

Daha önce yurtdışına satılan yerli firmalar

Peak Games ve Gram Games gibi daha önce yerli firmaların yurt dışına satılmıştı. Bu sefer de özellikle Dünya Kupası’nda çok ses getiren oyunun sahibi Masomo, Oyun Devi Miniclip firmasına satılmış oldu.
Peak Games 100 milyon dolar, Gram Games’in ise 250 milyon dolar karşılığında başka bir oyun devi olan Zynga’ya satıldığını da hatırlatalım.

Konuyla ilgili Masomo’nun kurucusu ve CEO’su İbrahim Akman şunları söyledi; “Miniclip gibi güçlü ve deneyimli bir ekip ile ortaklık kurduğumuz için çok mutluyuz. Head Ball serisi ile yakaladığımız başarıyı devam ettireceğimize; yeni yapacağımız oyunlarda Miniclip’in bu deneyimi ile birlikte daha başarılı işler ortaya koyacağımıza inanıyoruz. Oyuncu kitlelerimizin birbirlerine çok benzer olması ve Miniclip’in birçok oyun ile edindikleri tecrübeleri, oyunlarımıza aktarmak için sabırsızlanıyoruz.” 

Masomo ve Miniclip arasında geçen anlaşmanın finansal bilgileri ile ilgili henüz net bir bilgi yok. Masomo bünyesinde çalışan 45 kişinin üstüne yeni bir ekip katılacak.Yeni ofislerinde Kafa Topu ve yeni oyunlar için geliştirmelere devam edilecek.

Kafa Topu serisi (1 ve 2 oyun) 60 milyon kullanıcıya ulaşmış ve global anlamda önemli bir başarı elde etmişti.

Miniclip kimdir?

Tencent‘in bir firması olan Miniclip ise 2001 yılından beri oyun geliştirmektedir. Kendisinin adını daha çok mobil ve flash oyunlarda duyduğumuzu da söyleyelim.

Yorum Yap