Kafalar Kimdir?

 Kafalar Kimdir?
Okunuyor Kafalar Kimdir?

Youtube Türkiye’nin en popüler kanallarından biri olan Kafalar kimdir? İlk başta Vine uygulaması ile adını duyuran Kafalar, kendi izleyici kitlesini oluşturduktan sonra ve Vine uygulamasının eski popülerliğini kaybetmesi nedeniyle Youtube’a geçmeyi düşünmüşlerdir. Youtube geçmelerini de şu sözle açıklamışlardır; Herkes gülsün, herkes eğlensin, kimse hazana kalmasın.

Kafalar Kanalı Kurucuları Kimlerdir?

Kafalar Youtube kanalını Bilal Hancı, Fatih Yasin ve Atakan Özyurt kurmuştur. Bu üç arkadaş Youtube’dan önce Vine uygulamasında 7 saniyelik eğlenceli videolar çekerek kendilerini sevdirmeyi başarmıştır. En son oluşturdukları kitleleri birleştirmek ve ortak iş yapmak amacıyla birleşen Kafalar Youtube kanalı açmıştır. Günümüzde Youtube Türkiye’nin en başarılı kanallarının arasında gösterilmektedir. 26 Ocak 2014 tarihinde katıldıkları Youtube’da şu anda 5.650.549 aboneleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra en çok izlenen kanallar arasında yer alan Kafaların toplamda 1.000. 905.655 izlenmesi bulunmaktadır.

Kafalar Hangi Türde İçerik Üretir?

Kafalar çektikleri videolar ile yüz binlerce insanı kendini takip ettirmeyi başarmıştır. Çektikleri videoların konularını şu şekilde sıralayabiliriz; Birbirlerine yaptıkları kışkırtmalar, farklı ülkelere gidip yaşam ve ekonomiyi gösterdikleri videolar, Paranormal olaylar ve şakalar.

Milyonlara hitap eden Kafalar, geçtiğimiz günlerde “Kafalar Karışık” adlı sinema filmi ile sinema sektörüne ilk adımını attı. Yücel Yolcu’nun yönetmenliğini üstlendiği bu sinema 6 Aralık 2018 tarihinde izleyicilerle buluşmuştur. Bu filmde internet fenomenleri haricinde oynayan oyuncular arasında Metin Akpınar, Erkan Can, Güven Kıraç ve Zuhal Yalçın gibi birçok usta oyuncunun yer alması dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştır.

Yorum Yap