Kanal Takip ile Videolarınız Daha Çok İzlenecek !

 Kanal Takip ile Videolarınız Daha Çok İzlenecek !
Okunuyor Kanal Takip ile Videolarınız Daha Çok İzlenecek !

Bu yazımızda kanal takip taktiğiyle Youtube’da çok daha hızlı bir şekilde artış gösterebileceksiniz.
Örneğin bir oyun kanalı olup GTA 5 videosu çekeceğinizi varsayalım. İlk başta yapmanız gereken sizin abone ve izlenme sayınıza yakın kanalların videoyu ne tarzda çektiklerine göz atmak olmalı. İncelediğiniz kanallarda en çok izlenme alan videosu hangisiyse demek oluyor ki insanlar bu videoyu beğeniyor ve izliyor. Sizde bu içeriğe olabildiğince yakın bir tarzda ve yakın bir başlık ile bir video çekmeli ve paylaşmalısınız. Sizin ayarınızdaki ve aynı kategorideki kanalların tümünü bir hesaptan takip edin ve onların videoyu paylaştığı zamandan sonra en geç 1 gün içinde benzer başlıkla, benzer içeriğe sayıp içeriğinizi paylaşmaya çalışın.

[tavsiye_yazi baslik=”YouTube Kanalınızı Büyütmek İçin İpuçları” link=”https://technomin.com/youtube-kanalinizi-buyutmek-icin-4-ipucu-bolum-2/”]

Paylaşırken de dikkat etmeniz gereken noktalar şunlar ;
1- Video başlığınızı rakip kanalla benzer koymaya çalışın örnek vermek gerekirse takip ettiğiniz kanal “ GTA 5’TE KURALLARA UYMAYANLARI ÖLDÜRDÜK “ isimli video paylaşmış sizde bu tarz bir içerik çekip “ KURALLARA UYARAK GTA 5 OYNAMAK “ tarzında bir başlık koyabilirsiniz. Bu sayede başlıkta benzer kelimeler olacak ve kanal sizin kanalınızla üç aşağı beş yukarı denk bir kanalsa o videonun önerilenlerinde çıkıp daha fazla izlenme alacaksınızdır.
2- Videonun açıklamasındaki ilk 2 satırı rakip kanalın yazdığı açıklamaya benzer yazmaya çalışın.
3- vidIQ programı yardımıyla rakip kanalın videosunun etiketlerini kopyalayıp, videonuza da uygun olabilecek niteliği taşıyan etiketleri videonuzda kullanın.
4- Videonuzla ilgili olabildiğince ilgi çekici bir Thumbnail (Küçük Resim) koyun. Asla unutmayın en önemlisi küçük resim, örneğin sizin ürününüz istediği kadar kaliteli olsun siz o ürünün reklamını, sunumunu düzgün yapamadıktan sonra bir anlamı olmaz.

Yorum Yap