LoL Wild Rift Oyuncu Nasıl Raporlanır?

 LoL Wild Rift Oyuncu Nasıl Raporlanır?
Okunuyor LoL Wild Rift Oyuncu Nasıl Raporlanır?

LoL Wild Rift oynarken kuralları bozan bir oyuncu nasıl raporlanır? Raportlama yeri nerede? gibi konular hakkında bilgi sahibi değilseniz, sizler için yardımcı olacağız. Wild Rift’te her zaman istenilen gerçekleşmeyebiliyor, tam bu sefer güzel bir oyun oynayacağım dersiniz ve takımından bir kişi bilerek AFK kalır. Dahası takıma küfür eden mi ararsın, kendi bölgesini terk edip sizi trolleyen mi ararsınız, bunlar her zaman oyunlarda olan şeyler. Oyun içerisinde bu şekilde olumsuz tavırlar sergileyen oyuncuları nasıl şikayet edebiliriz?

LoL Wild Rift Oyuncu Raporlama

 

LoL Mobile kısa bir süre önce Türk oyuncuları içinde dahil oldu ve oyunu bilen, bilmeyen herkesin akın etmesine neden oldu. Oyuncuların bazıları Wild Rift adı ile anılan gerçeği League of Legends olan oyunun PC versiyonundan alışık olduğundan oyunun keyfini çıkarmaya başladılar. Bazı oyuncular ise Google Play’ de bulunan farklı MOBA oyunlardan buraya geldiler fakat kurallar hakkında fikirleri yok. Oyuncular agresif ve nasıl bir oyun tarzında oynamaları gerektiğini bilmiyorlar. Hal böyleyken dereceli sistemde takım arkadaşlarınızın bilgisiz ve oyunu sabote etmeye yönelik hareket ettiğini gördüğünüzde raporlamak istersiniz. Oyun henüz yeni mobile sisteme geldiği için nereden ve nasıl raporlayacağını bilmiyor olabilirsiniz. Sizlere tarifimiz sonucunda kolaylıkla raporlama işlemini öğrenip, gerçekten raporlanmaya değer bir suç işlediğinden eminseniz işlemi yapıp ceza almasını sağlayabilirsiniz.

Wild Rift (LoL Mobil) Oyuncu Raporlama Nasıl Yapılır?

 

Wild Rift’ de aslında oyuncu raporlama işlemi uğraştırmaz ve basittir. Sadece nereden yapıldığı konusunda insanlar biraz arayışa girerler. Raporlama sistemi neredeyse PC versiyonu ile hemen hemen aynıdır ve Raporlayacağınız kişiyi bildirmek için oyunun bitmesini beklemek zorundasınız. Oyun esnasında herhangi bir menüden raporlama alanını aramanıza gerek yok, bu sadece vakit kaybı olacaktır. Oyun bittikten sonra takım istatistikleri nin olduğu ekran çıkar karşınıza, bu ekranın sağ üst köşesinde raporlamak için bir simge vardır. Bu simgeye tıklandığında takım arkadaşlarınızın sol kısmında bir alan belirlenir ve buraya tıklayarak karşınıza çıkan raporlama seçeneklerinden birini seçip gönder tuşuna tıklarsınız. Şunuda belirtmek isterim, suçsuz yere birini raporlarsanız o kişi incelenir ve ceza yemez. Hatta birden fazla sebepsiz yere birini raporladığınız için size ceza işlemi uygulanabilir. Bu yüzden gerçekten raporlama seçeneklerinden en az bir ceza işlemi gerektirecek kusur işlemisse takım arkadaşınız raporlama işlemini yapınız. Wild Rift Ban yeme sebepleri kısaca şunlar olabilir;

  • Hile Kullanmak
  • Küfürlü Konuşmak
  • Oyunu Sabote etmek
  • AFK Kalmak

Yukarıda bulunan suçlardan biri için takım arkadaşınızı raporlama hakkına sahipsiniz. Oyunların daha keyifli hale gelebilmesi için raporlama işlemini sık sık kullanmayı unutmayınız. Eğer LoL Wild Rift’i indirmediyseniz bu linkten indirebilirsiniz.

Yorum Yap