MacBook Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

 MacBook Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?
Okunuyor MacBook Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Son çıkan MacBooklar pil ömrü açısından kullanıcıları memnun etse de daha öncesinde alınan ve eskiyen MacBookların pil ömrü daha kısa sürüyor. MacBook bataryası taşımak da bir çözüm ancak daha pratik yöntemler ile bu sorunu aşabilirsiniz. MacBook pil ömrü uzatma için etkili ama kolay adımlar ile ilk günkü performansa erişebilirsiniz.

MacBook Pil Ömrü Uzatma

Bilgisayarınızı ve bataryanızı daha verimli kullanmak için bu yöntemleri deneyebilir, yeni bir MacBook satın almaktan kurtulabilirsiniz.

Mobil Ayarları Düzenleyin: Sistem Seçenekleri kısmında yer alan Enerji Tasarrufu tercihini değiştirin. Batarya kısmındaki mobil kullanım ayarlarını günlük işlerinize göre değiştirebilir, uyku durumunda Mac’in ne zaman kapanacağını belirleyebilirsiniz.

Sistem Güncellemeleri: Sistem Seçenekleri > Uygulama Mağazası kısmından güncellemeleri inceleyin ve yükleyin. Güncellemeler, pil ömrünü uzatma konusunda yenilik sunar ve kısa sürede etkisini fark edebilirsiniz. Ancak güncellemeleri, batarya doluyken yapmaya özen gösterin.

Batarya: Menü kısmındaki batarya simgesinden bataryanızı takip edebilir dilerseniz yüzdelik olarak görebilirsiniz. Aynı zamanda en çok güç tüketen uygulamaları buradan öğrenebilir, kullanmadığınız uygulamaları kaldırarak MacBook pil ömrünü uzatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sıcaklık: Fazla çalışan sabit disk MacBook sıcaklığını arttırır ve bu sıcaklık daha fazla enerji kaybedilmesine neden olur. Bilgisayar sıcaklığını ölçebilmek için çeşitli uygulamaları kullanabilir, fazla ısındığında kullanmayı bir süre bırakabilirsiniz.

MacBook satın almadan önce bunları yaptığınızdan emin olmalısınız, tüm bu işlemlere rağmen pil ömrü kısa ve verimsizse yeni MacBook almayı düşünebilirsiniz.

Yorum Yap