PS4 Fabrika Ayarına Nasıl Döndürülür?

 PS4 Fabrika Ayarına Nasıl Döndürülür?
Okunuyor PS4 Fabrika Ayarına Nasıl Döndürülür?

PS4 Fabrika Ayarına Nasıl Döndürülür?

Eğer PS4 yavaşlaması gibi bir sorun yaşıyorsanız, cihazınızı değiştirmeden önce hızlandırmayı denemelisiniz.

PS4 Fabrika Ayarına Nasıl Döndürülür?

PS4 Yavaşlama Sorunu

Sony PlayStation 4 oyun konsolunuz yavaşlamış ve artık eskisi gibi oyun oynarken haz vermiyor olabilir. Xbox One gibi yeni nesil konsolları almayı düşünmeden önce kendi konsolunuzu hızlandırmayı denemelisiniz. FPS düşüklükleri ya da sistem performansının düşmesi gibi sorunlar bazı yöntemlerle çözülebilir. Bunun için PS4 hızlandırma çözüm olacaktır. PS4 yavaşlama sorununun çözümü için en kısa ve en etkili yol fabrika ayarlarını yüklemektir.

Peki, PS4 Fabrika Ayarına Nasıl Döndürülür?

Ayarları sıfırlamadan önce sistem yazılımınızı Ayarlar-Sistem Yazılımı Güncellemesi kısmından güncelleyin ve işe öyle başlayın. Sırasıyla şu adımları takip edin.

 • 1) PlayStation 4 cihazınızda ayarlar menüsünü açın ve PSN bölümüne tıklayın. Bu ekrandaki seçeneklerden “Ana PS4 Sistemi Olarak Etkinleştir” seçeneğini devre dışı bırakın. Özelliği devre dışı bırakınca cihazınız kendisini yeniden başlatabilir. Artık PS4 ana sistem olmaktan çıkacaktır.

 

 • 2) Şimdi ise Ayarlar-Sıfırlama-PS4 Sistemini Sıfırla sekmelerini takip edin. Karşınıza çıkan ekranda Hızlı ve Tam olmak üzere iki seçenek yer alır. Buradan tam seçeneğini seçmelisiniz. Böylece PS4’te bulunan tüm oyunlar, ayarlar, içerikler silinecektir. Cihazınız bu şekilde ilk günkü ayarlarına dönecektir.

 

 • 3) PS4 sıfırlama uzun süren bir işlemdir. Tüm ayarların ve içeriğin kaldırılması bir saat sürebilir. Bu süre boyunca cihaz yeniden başlayabilir. Cihazınızı kapatmadan bekleyin. Sıfırlama tamamlanınca sizden kurulum ayarlarını yeniden yapmanızı isteyebilir. Bu ayarları yaptıktan sonra cihazınızı açıp kullanabilirsiniz.

PS4 fabrika ayarlarına döndürme ile cihazda fark edilebilir bir hızlanma yakalayabileceksiniz. Yeniden istediğiniz içerikleri yükleyerek, oyun keyfine doyabilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra PS4’ün sistem hızında gözle görünür bir artış sağlanıyor.

Rehberimizin burada sonuna geldik.

Buna benzer faydalı yazılarımız için buraya tıklayabilir;

Playstation hakkında yazdıklarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Anasayfaya dönmek için ise bu linki kullanabilirsiniz.

Yorum yaparsanız seviniriz 🙂

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • Adil Uluca
  Adil Uluca
  ziyaretci
  1 sene önce

  benim pc4 artık çok yavaş son model diye aldık tırt çıktı ama bu site gerçekten işime yaradı teşekkür ederim

  Cevapla
  0