PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Rehberi

 PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Rehberi
Okunuyor PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Rehberi

PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Rehberi

Bilgisayarda PS4 oyun keyfi yapmak isteyen oyun severler için, Sony yaptığı güncelleme ile doyumsuz bir eğlencenin kapısını araladı.

Oyun dünyasında çok büyük bir paya sahip olan Sony, oyun severlerin PS4 konsol mağazasında bulunan oyunların bilgisayarda oynanabilmesi taleplerine cevap verdi. Yaptığı güncelleme ile mağazada bulunan 500’den fazla oyunun PC üzerinden oynanabilmesine imkân tanıyor. Tabi bu imkânlardan faydalanabilmek için bazı teknolojik gereksinimlerin yanında yapılması gereken bazı işlemler de mevcut. PS4 oyunlarını PC’de oynama rehberi ile bu gereksinim ve gereklilikleri bir araya topluyoruz.

PS4 Oyunlarının Oynanabileceği Bilgisayarlar

Oyunların yüksek işlevleri nedeni ile her bilgisayar çalıştırmaz. Bu sebeple bilgisayarın Windows 8.1 veya Windows 10 işletim sistemi ile en az İntel i5 işlemciye sahip olması gerekmektedir. Ön bellek ise 2 GB’tan az olmamalıdır. Bu özelliklere sahip bilgisayarı olan kullanıcılar internet bağlantısına da sahip ise PS4 oyunlarını oynayabilirler.

PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Ayarları

PS4 Remote Play programı kuruldukduktan sonra “Ayarlar” menüsünden “Hesap Ayarları” seçeneğine tıklanıp “Birincil PS4’ü Ayarla” komutu verildikten sonra Remote Play,  Ayarlar – Remote Play  yolundan aktif hale getirilir. Daha sonra uygulama açılarak Dualshock4 kolu takılarak PlayStation Network(PSN) hesabına giriş yapılır. Artık bilgisayarda görülen PS4 menüsünden hesaba ve oyunlara ulaşılabilir.

PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Ayarları

Dualshock4’ü Bilgisayarda Kullanma

Oyunları bilgisayarda en yüksek kalitede oynayabilmek için bu kontrolcünün bağlanması gerekir. Bunu yapmak içinse; yine Sony tarafından piyasaya sürülen Dualshock 4 adaptörünü bilgisayara bağladıktan sonra bluetooth ayarlarına girerek Dualshock 4 kontrolcüleri seçmek yeterlidir.

Her yerde oyun keyfi sürmek isteyen oyun severler için hazırlanan rehberdeki bu adımlar yerine getirildikten sonra bilgisayarda bilgisayardan PSN hesabına girme ve oyun oynama mümkün.

Rehberimizin burada sonuna geldik.

Buna benzer faydalı yazılarımız için buraya tıklayabilir;

Playstation hakkında yazdıklarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Anasayfaya dönmek için ise bu linki kullanabilirsiniz.

Yorum yaparsanız seviniriz 🙂

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • Adil Uluca
  Adil Uluca
  ziyaretci
  1 sene önce

  benimde evde bir ps4 üm var ben içerisinde cok oyun yok ama önemli degil

  Cevapla
  1