PS4 Oyunlarını PS4 Pro’ya Aktarmak

 PS4 Oyunlarını PS4 Pro’ya Aktarmak
Okunuyor PS4 Oyunlarını PS4 Pro’ya Aktarmak

PS4 Oyunlarını PS4 Pro’ya Aktarmak

PS4 kullanmakta iken Sony’nin PS4 Pro sürümünü piyasaya sürmesi ile oyunlarının ne olacağını düşünenleri rahatlatacak aktarma yöntemleri mevcut.

Oyun konsollarının öncü firmalarından Sony, PS4’ten sonra PS4 Pro’yu piyasaya sürdü. Bu durum oyun severleri bir hayli heyecanlandırmakla birlikte getirdiği birçok endişe ve sorunun başında geleni ise şüphesiz PS4’ten PS4 Pro’ya oyun ve hesap taşıma nasıl yapılacak sorusu oldu. Herkes bu sorunun peşine düşmüş iken rahatlatan açıklama ve çözüm yine Sony’den geldi.

PS4 Oyunlarını PS4 Pro’ya Aktarmak

Ethernet Kablosu İle PS4 Aktarımı

Sony’den gelen açıklamaya göre eski konsoldaki oyunları yeni konsola aktarmak düşünülenden çok daha kolay bir hale geldi. Ethernet kablosu ile iki konsoldaki oyunlar birbirine aktarılabilecek. Bu açıklama oyun severler için büyük bir müjde oldu. Çünkü usb veya harddisklerin veri aktarım hızlarının yavaş olması bu aktarımı oldukça güç bir hale getirecekti. Ancak artık bu zahmete girmeye kalmadan ethernet kablosu ile PS4 aktarımı yapılabilecek. Bu sayede oyun kayıt dosyalarının yanı sıra yakalanmış olan video, ekran görüntüsü hatta sistem  ayarları bile kolaylıkla yeni konsola aktarılmış olacak.

PS4’ten PS4’e Aktarım Standart Hale Geldi

Yapılan açıklama ile verilen bir diğer sevindirici haber ise Ethernet kablosu yardımı ile yapılacak aktarım yeniliğinin artık bütün PS4 modelleri için standart hale gelmiş olmasıdır. Yani artık sadece PS4’ten Ps4 Pro’ya yapılacak aktarımlar değil; PS4’ten PS4’e, PS4 Pro’dan PS4 Pro’ya, PS4 Pro’dan PS4’e oyun aktarımı Ethernet kablosu ile yapılabilecek.

PS4 Oyunlarını PS4 Pro’ya Aktarmak

Bu işlemin yapılabilmesi için kullanıcıların aktarım yapmak istedikleri cihazların ikisinin de tek bir PSN hesabına bağlanmaları gerekmektedir. Ayrıca cihazların en az 4.00 sürüme sahip olması da aranan şartlardandır.

Bu kolaylıklar nedeni ile artık PS4 oyunlarını PS4 Pro’ya aktarmak konusunda endişeye gerek yok.

Buna benzer yazılar ve rehberler için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu seneyi kasıp kavuran en iyi ps4 oyunları için makalemizi ziyaret edebilir;

Anasayfaya dönmek için ise bu linkten gönderebilirsiniz.

Yorum yapmayı unutmayın 🙂 keyifli okumalar

Yorum Yap