Ripple’da düşüş sürüyor! Çalkantılı XRP’nin akıbeti ne olacak?

 Ripple’da düşüş sürüyor! Çalkantılı XRP’nin akıbeti ne olacak?
Okunuyor Ripple’da düşüş sürüyor! Çalkantılı XRP’nin akıbeti ne olacak?

Geçtiğimiz günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun Ripple‘a açtiğı davanın ardından son derece sıkıntılı günler yaşayan XRP (Ripple) yatırımcıları, birçok borsanın da bu gelişme üzerine coin’i delist etmesi haberi ile bir kez daha üzüldü. Bu süreçte 60 sentlerden 20 sentlere düşen Ripple, tarihinin en kötü düşüşlerini yaşıyor. ABD merkezli ünlü kripto para borsası Coinbase, yaptığı açıklama ile XRP’nin (Ripple) borsadaki satışını 19 Ocak 2021 tarihinden itibaren durduracağını duyurdu. Bu açıklamanın ardından birçok borsada fiyatı ciddi seviyede gerileyen XRP’nin akıbeti ne olacak merak konusu.


Coinbase’in bu kararı ile birlikte, cüzdanlarında Ripple bulunan yatırımcılar bakiyerini Coinbase üzerinden çekebilecek ancak XRP alım satım işlemi gerçekleştiremeyecek. Bitstamp, ABD’de bulunan müşterileri için aynı Coinbase’de olduğu gibi ripple alım satımını durduracağına dair Twitter’dan açıklama yaptı. Diğer büyük ve küçük çaplı borsalardan da benzer haberler gelmeye devam ediyor.

Ripple

Ripple cephesinden SEC davası ile ilgili açıklama geldi.

“Halk ve basın, hikayeyi yalnızca SEC tarafından duydu ve Ripple aleyhindeki bu kanıtlanmamış iddiaları ele almak için birkaç hafta içinde yanıtımızı sunacağız.”

Ripple’ın akıbeti ve davranışları nasıl olacak önümüzdeki günlerde göreceğiz ancak Xrp yatırımcıları bu dönemde yeni gelişmeleri sıklıkla takip etmeli. Şu ana kadar alınan tedbirlerin Amerikalı yatırımcılar üzerinde etkili olduğunu görsek de etkilerinim borsaların hamlelerine göre küresel olduğunu aktarmalıyız.

Bitcoin ve Etheriumdan sonra en popüler kripto para birimi olan Ripple’a 1.3 milyar dolar civarı kayıt dışı menkul satışı gerçekleştirdiği iddiaları vardı. SEC’in bir diğer iddiasına göre de şirketin yöneticileri Larsen ve Garlinghouse, kişisel hesaplarına 600 milyon dolarlık kayıt dışı XRP (Ripple) satışı yaptı.

Davanın seyri ve açıklamalara göre ripple’ın akıbeti ne olacak göreceğiz. Daha fazla kriptopara haberi için şu linke tıklayabilir. Bizleri daha yakından takip etmek için üye olabilirsiniz.

Yorum Yap