• Ana Sayfa
  • Gündem
  • Show TV’ye Dava Açan “Deli Mi Ne ?” Kanalı 1.4 Milyon TL Tazminat Alacak !

Show TV’ye Dava Açan “Deli Mi Ne ?” Kanalı 1.4 Milyon TL Tazminat Alacak !

 Show TV’ye Dava Açan “Deli Mi Ne ?” Kanalı 1.4 Milyon TL Tazminat Alacak !
Okunuyor Show TV’ye Dava Açan “Deli Mi Ne ?” Kanalı 1.4 Milyon TL Tazminat Alacak !

Yaklaşık 15 ay gibi bir süre önce büyük bir televizyon kanalı olan Show TV’ye dava açan ‘Deli Mi Ne?‘ isimli YouTube kanalının davası sonuçlandı. Açılan tazminat davasının kazananı Deli Mi Ne? oldu. Kanalın videolarını defalarca izinsiz kullanarak haber yapan kanal, 1.4 Milyon TL’lik cezaya ödemek zorunda.

Davayı açmadan önce önlerine bir çok engelin çıktığını belirten Fester Abdü, ilk önce tatlıya bağlamak için TV kanalı ile görüşmeye gittiğini söyledi. Fester Abdü uzlaşmaya gitttiğinde TV kanalının “Kazanamayacaksınız. Kazanamayacağınız gibi bir de rezil olacaksınız.” cümleleriyle karşılaştı ve bunun üzerine uzlaşmayı reddetti ve davayı açtı. Toplamda iki adet dava açtıklarını belirten Fester Abdü, ilk açtığı davanın telif hakkı olduğunu ve ikinci davanın ise maddi, manevi tazminat davası olduğunu söyledi.

Toplamda 1 milyon 434 bin TL’lik tazminat davasını kazandığı açıklayan Fester Abdü, ilk başta çok korktukları karşılarında çok büyük bir ismin olduğunu ama haklı olanın hiçbir zaman hakkının yerde kalmayacağını belirtti ve hakkınızı aramaktan asla çekinmeyeceğini söyledi. 1 milyon 434 bin TL ile Hollywood tarzında bir film stüdyosunu kuracağını açıklayan Fester Abdü, kuracakları stüdyoda herkese iş olanağı sağlayacaklarını söyledi.

 

 

Kaynak: https://www.yenisafak.com/teknoloji/youtube-kanali-sahibi-milyonluk-tazminat-kazandi-3497975

Yorum Yap