• Ana Sayfa
  • Haberler
  • Son günlerde yatırımcısını üzen Kriptopara piyasası yeniden yükselişe geçti

Son günlerde yatırımcısını üzen Kriptopara piyasası yeniden yükselişe geçti

 Son günlerde yatırımcısını üzen Kriptopara piyasası yeniden yükselişe geçti
Okunuyor Son günlerde yatırımcısını üzen Kriptopara piyasası yeniden yükselişe geçti

Geçtiğimiz günlerde bir ayı piyasası ile sert bir düşüş yaşayan Bitcoin 3 bin dolar seviyelerini görmüştü. Ve tarihinin en büyük düşüşlerinden birini yaşamış oldukça güven kaybetmişti. Tabii bu düşüş diğer altcoinlerde de etkili oldu ve bunlarda da düşüş gözle görülür şekilde yaşandı.

Bitcoin fiyatı ne kadar?

Bitcoin fiyatında bugün gözlemlenen %10”a yakın bir yükseliş ile 3.700 Dolar gibi bir rakama ulaştı ve piyasayı hareketlendirmeye başladı.

Hafta başında 3.400 dolar seviyelerinde seyreden bitcoin şu sıralar 3.600-3.700 civarlarında çeşitli borsalarda işlem görüyor.

Kripto para satıcısı Galaxy’nin Bitcoin hakkında Twitter’da yaptığı açıklama şöyle:

“Bitcoin, şu anda bu ay yaşanan düşüşten kurtuluyor. 3.600 dolarlık bir kırılma bekliyoruz.  Eğer beklediğimiz gibiyse, 4.000 dolar ve daha yüksek seviyelere geri döneceğiz.”

Diğer uzmanlar ne diyor?

Diğer analistlere göre de şu an için Bitcoin piyasasının yükselişini durduracak bir neden bulunmuyor. Eğer bitcoine olan güven tekrardan artar ve eski popülerliğini tekrar kazanırsa şimdiki değerini çok defa katlayacağını düşünenlerin sayısı az değil.

Bir diğer ünlü kripto para satıcısı DonAlt ise temkinli olmaları gerektiğini söyledi. 4.000 dolar civarının bitcoin için stabil bir nokta olduğunu ve bu noktaya gelindiğinde sakin olunmasının yatırımcılar için daha yararlı olacağını belirtti.

Think Markets UK’in başındaki piyasa analisti Naeem Aslam’a göre ise Bitcoin, geniş ticaret ağını yakaladığı için 4.200 dolardan daha yüksek bir fiyat, şu an için imkansız. Aslam, tahminlerini paylaşırken şu ifadeleri kullandı: “Geçtiğimiz birkaç hafta içince Bitcoin fiyatında çok önemli bir değişiklik gözlemlemedim. 17 Aralık’ta 3.183 dolar ile en düşük seviyeyi gören kripto para, 24 Aralıkta’da 4.234 ile en yüksek fiyatı gördü. Bu aralığın dışına çıkmadığımız sürece yeni bir durum söz konusu değil.”

Görüldüğü gibi bazı analistler ve yatırımcılar bitcoin için olumlu düşüncelere sahip olsa da bazıları ise beklemenin, bazıları ise dalgalanmanın bir yükseliş hareketi olmadığı, yüksek bir değer kazanımı olmayacağını savunuyor. Hangi görüşün haklı çıkacağını bekleyip göreceğiz fakat gözüken o ki bu piyasada sular daha durulmayacak gibi.

Anasayfaya dönüp başka içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayabilirisiniz.

Yorum Yap