Telefon Suya Düşünce Ne Yapmalı?

 Telefon Suya Düşünce Ne Yapmalı?
Okunuyor Telefon Suya Düşünce Ne Yapmalı?

Telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

Telefonunuz suya düşmüş olabilir. Peki, telefon suya düşünce ne yapmalı? Aşağıda verilen yöntemler üzerinden direkt olarak telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

1. Telefonu Temizleme

İlk olarak cihazınızın zarar görmemesi için suya düşen telefonu temizlemelisiniz. Telefon suya düşünce ne yapmalı sorusuna verilen ilk yanıt; telefonun ince bir bezle silinmesidir. Detaylı şekilde silmeye dikkat edin. Telefonun tuşu varsa ya da telefonunuzun kamera bölümünün en iyi şekilde silinmesi gerektiğini unutmayın.

Telefonu Kapatın;

Telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

Cihazın zarar görmemesi adına telefonu kapatın. Açık telefon cihazınızın daha büyük problemler yaşamasına neden olabilir. Bu sebeple direkt olarak telefonu kapatarak temizleme ya da diğer aşamalara geçmeye dikkat etmelisiniz.

2. Bir Süre Bekleyin;

Telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

Kapatılan telefonun bir süre kapalı kalması gerekiyor. Bunun için bir süre beklemeniz yeterlidir. Bir gün boyunca telefonunuzu açmamalısınız. Temizliği kapalıyken yapabilirsiniz. Cihazın kuruduğuna emin olmak için cihazın içini kontrol edebilirsiniz.

Yukarıda verilen aşamalara uygun şekilde hareket ederek suya düşen telefonun temizliği yapılabilir. Bunun için direkt olarak telefonu korumak adına hareket edebilirsiniz.

3. Telefonu Pirincin İçinde Bekletme

Telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

Telefonun tam anlamıyla kuruması, nemini çekmesi için yapacağınız işlemlerden biri de direkt olarak telefonu kapatıp pirincin içine koymaktır. Bu şekilde telefonun içindeki nemi direkt olarak çekecektir. Telefonun tam anlamıyla kuruması için önerilen pirincin içinde bekletme oldukça avantajlıdır. Bunun dışında telefonu direkt olarak kuru bir alanda da bekletebilirsiniz.

4. Telefonun nemden korunması;

Telefonunuzu açtıktan sonra kurumanın tam olup olmadığına bakabilirsiniz. Telefonun kurumasının ardından sistemde herhangi bir problem olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kamerayı açmanız ya da direkt olarak hoparlör üzerinden kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir sorun olmaması halinde, telefonunuzu rahatça kullanabilirsiniz. Telefon suya düşerse önleminizi almanız gerekir.

Eğer bu çözümler de fayda etmezse telefonunuzu ilgili yetkili servise götürmenizi tavsiye ederiz.

Daha fazla rehber ve buna benzer yazıları okumak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum bırakırsanız seviniriz 🙂

Yorum Yap