Türkiye’de En Çok İzlenen Youtube Kanalları

 Türkiye’de En Çok İzlenen Youtube Kanalları
Okunuyor Türkiye’de En Çok İzlenen Youtube Kanalları

Günümüzde sosyal medya platformlarının arasında en gelişmiş olan Youtube’da kişisel ve kurumsal firmaların kanalları bulunmaktadır. Bunun sonucunda aralarında çıkan bir rekabet bulunmaktadır. Bu rekabetin sonucunda Türkiye’de en çok izlenen Youtube kanalları bilgilerini izler için listeledik.

Netd Müzik

Birçok müzik yapım firmasıyla anlaşmalı olan Netd Müzik, müzik kliplerini resmi olarak yayınlayan Youtube kanalıdır. Bu kanal 23 Ocak 2014’den beri hizmet vermektedir. Türkiye’de en çok izlenen Youtube kanalı olan Netd Müzik, bunun yanı sıra Youtube Türkiye’de en çok aboneye sahip olan Youtube kanalıdır. 14.296.659 aboneye sahip olan kanalın toplamda 30.070.657 görüntülenmesi bulunmaktadır.

Kanal D

Türkiye’nin en büyük televizyon kanallarından bir tanesi olan Kanal D, günümüzde Youtube Türkiye’de en çok izlenen Youtube kanallarının arasında 2. Sırada yer almayı başarmıştır. Bu kanalda Kanal D’nin TV’de yayınladığı dizi ve programların fragmanları yayınlanmaktadır. Yaklaşık 5 milyon aboneye sahip olan bu kanalın toplamda 6.736.715.898 görüntülenmesi mevcuttur.

Enes Batur

Youtube Türkiye’de en çok izlenen 3. Kanalı olarak gösterilen Enes Batur, bireysel kanallar arasında ilk sırada yer almaktadır. 18 Kasım 2012 tarihinden bu yana yaklaşık 1.800 video yayınlayan Enes Batur, 4.903.266.659 görüntülenme almıştır. 10.585.659 aboneye sahip olan Enes Batur sadece Türkiye’de değil tüm dünyada dikkatleri üstüne toplamaya başarmıştır. Kanalında hazırladığı içeriklerin türleri de şunlardır; yarışma, günlük vlog, eğlence, bilgi, karşılaştırma, bilgilendirici gibi içerikler bulunmaktadır. Ancak Batur’un abonelerinin yaş ortalamasının oldukça düşük olduğu bilinmektedir.

Yorum Yap