USB Bellekten Windows 10 Yükleme

 USB Bellekten Windows 10 Yükleme
Okunuyor USB Bellekten Windows 10 Yükleme

USB Bellekten Windows 10 Yükleme

Sizde USB bellekten windows 10 yükleme yazısı hakkında detayları burada bulabilirsiniz. Format isminin Windows uygulaması ile beraber hayatımıza girmesiyle insanlar günümüzde format atmak farklı cihazlar kullanıyordu.

Geçmiş zaman CD ve DVD’ler gezdiriliyordu. Günümüzde ise USB bellek üzerinden Windows 10 kurulum yapılabilmektedir.

Öncelikle bu işlem için mümkünse usb 3.0 özellikli bir flaş bellek ve usb 3.0 portu olan bir bilgisayarın çok daha verimli olacağını hatırlatalım.

Windows 10 hakkında detaylı bilgiye de buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Windows 7/8/8.1 yüklü olarak yer alan PC’nize Windows 10 medya aracını indirmeniz gerekmektedir. Windows 10 medya aracını daha sonra ise çalıştırmaya başlayın. Uygulama açıldığı zaman sizlere 2 seçenek sunulmaktadır. Diğer bir medya seçeneğini seçin ve ilerlemeye devam edin. Windows 10 dil, mimari ve sürüm seçme ekranı üzerinde PC’nize uygun opsiyonları seçebilir ve ilerleyebilirsiniz. Bu adımda ilk olarak en az 4GB boyutunda yer alan USB Belleğinizi PC’ye takabilir ve flash sürücü seçeneğini işaretleyerek ilerleyebilirsiniz. Bu esnada USB belleğinizi bilgisayardan çıkartmamanız gerekmektedir.

Bios Ayarlaması

PC’nizi tekrardan başlattıktan sonra BIOS ayarlarına girin. BIOS ayarı içerisinde klavye kısa yolu farklılık göstermesinden dolayı bu adım üzerinde sizin PC’nize uygun BIOS tuşunu araştırmanız gerekmektedir. BIOS üzerinde Boot Settings kısmına giriş yapın ve 1st Boot Device bölümünü USB olarak seçimini yapın. BIOS ayarlarını kayıt yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Windows 10 yükleme ekranı üzerinde dosyalarınızı ve ayarlarınızı silerek tam olarak temiz kurulum yapabilir, dilerseniz bu seçenekleri tam anlamı ile koruyarak Windows 10 Yükseltme işlemini tamamlayabilirsiniz. Windows 10 yükleme ekranı üzerinde Windows 10 Lisans Anahtarı girmeniz gerekmektedir. Eğer yükseltme yapmak istiyorsanız bu adımı atlamanız gerekmektedir. Windows 10 kurulumu tamamen bittikten sonra sizleri ayarlar menüsü karşılamaktadır. BIOS’da hızlı başlatma özelliği bulunuyorsa bu seçeneği pasif duruma getirmelisiniz. Aksi durumda flash bellek Windows 10 kurulumunda sorun çıkarmaktadır.

Daha fazla rehber için buraya tıklayabilir;

Anasayfa için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yaparsanız seviniriz 🙂

Yorum Yap