Videolarınız Bu Taktikle 2 Kat Daha Fazla İzlenecek !

 Videolarınız Bu Taktikle 2 Kat Daha Fazla İzlenecek !
Okunuyor Videolarınız Bu Taktikle 2 Kat Daha Fazla İzlenecek !

Bu YouTube rehber makalemizde hemen her kişinin sıkıntısı haline gelmiş “Youtube’da video paylaştığımda abonelerime anlık bildirim gitmiyor.” derdine çare niteliğinde olacak. Az sonra vereceğim taktikleri düzenli olarak uygularsanız, kanalınızın 1 ay içinde aboneleriniz tarafından daha çok izlendiğini çok net bir şekilde fark edeceksiniz. Youtube’un algoritmasın da olan bir sıkıntı olduğunu düşünen arkadaşlar böyle bir şey yok öncelikle bunu aklınızdan çıkarmalısınız. Youtube burada da akıllıca bir algoritma kurarak izleyicileriyle daha çok etkileşim halinde olan kanalların, abonelerine daha fazla bildirim gitmesini sağlıyor. Peki ama bu nasıl oluyor ?

Yeni videonuzu paylaştığınızı göz önünde bulunduralım. Bundan sonra ki adımda ilk izlemeniz gereken yol şu; gelen yorumlara elinizden geldiğince cevap vermeye çalışın. Videoya gelen izleyici yorumlarına cevap verdiğiniz de, Youtube kanalınızdaki abonelerinizle daha çok ilgilendiğinizi düşünüp onlara daha çok bildirim göndermeye başlıyor. Dolaylı yoldan videolarınızın daha hızlı bir şekilde izlenme kazanmasını sağlıyor. Aynı şekilde cevap veremeyeceğiniz yorumlarda olacaktır. Bunlarıda asla es geçmemeye çalışıp kalp atmaya çalışın, çünkü aynı şekilde yoruma kalp atmakta bir etkileşim olduğu için Youtube bir kere daha bildirim gönderiyor.

 

[tavsiye_yazi baslik=”Youtube’da Büyük Kitlelere Ulaşmak” link=”https://technomin.com/youtubada-marka-bilinci-ile-buyuk-kitlelere-erismek/”]

Yeni gelen özellikle paylaştığınız videoyu durum olarak tekrardan abonelikler kısmında paylaşabiliyorsunuz. Bu özelliği şöyle kullanacaksınız, Videoyu saat 17.00’da paylaştığınızı düşünürsek saat 20.00’da yani yaklaşık 3 saat sonra videoyu durum olarak hatta Youtube hikayesi olarak tekrar paylaşın. Buda abonelerinizin görmesini sağlayarak daha çok izlenmenizi sağlayacaktır. Son ve oldukça önem arz eden diğer taktik ise Videoyu 17.00’da paylaşmıştınız bu sefer de saat 18.30 civarlarında yani yaklaşık 1 – 1.30 saat sonra kendi paylaştığınız videoyu beğenirseniz Youtube abonelerinize bir kere daha bildirim gönderecektir. Bu Yöntemler sayesinde videolarınız 2 belki 3 kat daha fazla izlenecektir.

Yorum Yap