VidIQ İle YouTube Kanalınızı Büyütün

 VidIQ İle YouTube Kanalınızı Büyütün
Okunuyor VidIQ İle YouTube Kanalınızı Büyütün

YouTube kanalınız rakiplerinizin gelişimiyle aynı şekilde mi büyüyüp gelişiyor? Son 3 yıldan beri bir YouTuber’im ve düzenli aralıklarla yeni videolar yayınlamakta zorlanıyorum. Yayınlamak tek sorunum değil, yüklediğim videolar için yeterli görünümler elde etmekte zorlanıyorum. Her zaman merak ettim, YouTube’daki büyümemi engelleyen, gözümden kaçırdığım bir şey var mı? Birkaç gün önce VidIQ chrome addon adıyla bilinen ve YouTube kanalım için nelerin eksik olduğunu ve büyümesini engellediğini belirleyen bu YouTube optimizasyon aracına rastladım. Bugün, yakın zamanda kullanmaya başladığım bu harika araç hakkında bilgi edineceksiniz ve VidIQ’yu her Youtube içerik üreticisinin kullanması gerektiğine inanıyorum. VidIQ, temel özellikler ve profesyonel özellikler için nominal bir fiyat ile özgürce kullanabileceğiniz kurumsal düzeyde bir araçtır. Yine de profesyonel bir hesaba sahibim, Her zaman ücretsiz chrome uzantılarıyla başlamanızı tavsiye ediyorum. Sonuçlarda fark gördüğünüzde yükseltme işlemine yani pro sürüme geçebilirsiniz. Şimdilik bu harika teknolojinin Youtube kanalınızı büyütmenize nasıl yardımcı olacağını göstereyim.

[tavsiye_yazi baslik=”YouTube SEO ile Kanalınız Uçuşa Geçsin !” link=”https://technomin.com/youtube-seo-videolarinizi-optimize-etme/”]

Kanalı Büyütmek İçin VidIQ Nasıl Kullanılır ?

VidIQ, siz ve benim gibi bireysel yayıncılar veya müşterileri için Youtube kanalını yöneten dijital pazarlama ajansları için mükemmeldir. Birçoğumuz, yazı başlığında Anahtar Kelime kullanarak, ayrıntılı açıklama kullanarak ve videoyu ilgi çekici hale getirerek temel Youtube video SEO işlemini yapmaktayız. Bu, her Youtube yayıncısının sahip olduğu ortak bir bilgidir, ancak Youtube kanallarına daha fazla görünürlük sağlamak için kullanabileceğinden daha fazlası vardır. Önce sadece 10 $ / ay başlayan profesyonel sürümler hakkında konuşalım. Giriş seviyesi Youtube yayıncısı için çok fazla olabilir, ancak Chrome eklentisinin sahip olduğu özellikleri öğrendikten sonra, 10 doların bu harika hizmet için ödediğimiz fiyatın çok az olduğunu da hissedeceksiniz. Başlangıç ​​olarak, VidIQ Youtube yayıncıları için bir video analiz ve pazarlama aracıdır. Bu araç Youtube hesabınızı analiz eder ve eyleme geçirilebilir kararlar almanıza yardımcı olacak anlamlı bilgiler sunar. Kullanıcıların kullanıcılarla nasıl etkileşime girdiğini öğrenmek için video analitiğinizi sunduğundan, bir Youtube SEO aracından daha fazlasıdır. VidIQ ile çalışmaya başlamak kolaydır. Başlamak için YouTube hesabınıza bağlamanız yeterli olacaktır. Tüm videoları gösterge paneline aktaracak ve buradan sonra tüm sihir başlayacak. Tüm Youtube videolarımın ayrıntılarını çektikten sonra gösterge tablosuna bir göz atın.

VidIQ video analizi

Herhangi bir sütunu görünümlere, paylaşımlara, beğenilere ve diğer parametrelere göre sıralayabilirsiniz. Bu, YouTube kanalınızdaki popüler videolara mükemmel bir genel bakış sağlar. Eğlenceli kısım burada başlar, videoların herhangi birine tıklayabilir ve açıklamalarda, etiketlerde ve aynı zamanda başlığında değişiklikler yapabilirsiniz.YouTube kanalınızı veya müşteri kanalınızı optimize ederken bu özellik çok kullanışlı oluyor.

VidIQ-video-düzenleme

Burada hoşuma giden şey, YouTube etiketleme bölümü, çünkü bu şey Youtube’a yüklediğiniz her video hakkında daha fazla görüntü elde etmenize yardımcı olabilir. VidIQ etiket önerisi sunar (en fazla 50 etiket kullanabilirsiniz) ve popüler etiketleri kullanmak, videolarınıza hayal edilemez izlenme sağlamanıza yardımcı olur. İlk birkaç karakteri eklersiniz ve önerilen etiketleri otomatik olarak doldurur. (Aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın)

Youtube-etiket

Ayrıca VidIQ youtube etiketler özelliğinden yararlanmanın akıllıca bir yolunu paylaşayım. Bu ücretsiz kullanıcılar için bile çalışıyor, ancak ücretsiz VidIQ chrome eklentisini yüklemeniz gerekiyor. Bu eklentinin yaptığı, herkese açık olmayan herhangi bir Youtube videosunda kullanılan etiketleri gösterir.Yukarıdaki ücretsiz Chrome eklentisini yükledikten sonra yapmanız gereken tek şey, yüklediğiniz videoyla ilgili videoları aramak. Bu ücretsiz eklenti, size videonun kullandığı etiketleri ve daha fazla erişim için kullanabileceğiniz trafik kaynağını gösterecektir. Daha iyi anlamak için bu video ekran görüntüsüne bakın:

VidIQ-izlenme

Yapmanız gereken tek şey, videolarınızdaki tüm etiketleri kullanmak bu sayede video görünürlüğünüzü önemli ölçüde artıracaktır. Bu, VidIQ’un birçok kullanım alanından sadece biridir.

Yorum Yap