Youtuba’da Marka Bilinci ile Büyük Kitlelere Erişmek

 Youtuba’da Marka Bilinci ile Büyük Kitlelere Erişmek
Okunuyor Youtuba’da Marka Bilinci ile Büyük Kitlelere Erişmek

“ Youtube’da yeterli abone, izlenme sayılarına ulaştım fakat çeşitli markalardan sponsorlu reklamlar alamıyorum. “ diyorsanız bu Youtube Rehber‘i tam size göre. “Youtuba’da Marka Bilinci ile Büyük Kitlelere Erişmek” Adlı makalemiz sayesinde daha çok izlenirken, bir marka adı oluşturmuş olacaksınız ve sizi izleyen insanlar diğer ki videonuzu dört gözle bekleyecek.

1) İlk olarak üstte ki fotoğrafta da belirttiğimiz gibi kendinizi, bir marka olarak göz önünde bulundurmalısınız..

2) Kanalınızın markalaşmaya uygun bir kanal olup olmadığına ve hangi markalara daha uygun olduğunu planlayın.

3) Videolarınızı kendi görüntünüzle mi yoksa logo ve fotoğraflarla mı süsleyeceğinize karar verin.

Yukarıda gösterdiğimiz fotoğrafta logo ve fotoğraflı kapak fotoğrafı kategorisini seçerek ilerleyen bir kanal . Gördüğünüz üzere thumbnail yani küçük resimlerinin sol altında markalaştırmak istediği logosunu kullanıyor. Eğer ki sizde videolarınızda kendinizi göstermeden ilerleyecekseniz, videolarınızda fazla da abartmadan, logonuzu göstermeye özen gösterin ki insanlar ve markalar sizi isminizle değil de logonuzla tanımış olsun. Abartmadan kısmında ki kasıt küçük resmin %60’ını logonuz kaplamasın. Herhangi bir köşeyi seçerek ,yalnız bu köşe her videoda aynı olmalı, ufak ve belli olacak bir şekilde logonuzu koyun.

NetD

Yukarıda gösterdiğimiz kanal ise bir çoğumuzun tanıyor olduğu Youtube fenomeni Enes Batur Sungurtekin. Bu kanal ise videolarının kapak fotoğrafında yüzünü göstermeyi  tercih ediyor. Az önce bahsettiğimiz logolu kanala istinaden farklı olarak her videonun küçük resiminde yüzünü göstermeye önem vermiş. Örnek verecek olursak insanların çoğu Enes Batur’un logosunu bilmezken, yüzünü ve ismini aklına kazımış durumda. Ayrıca bu şekilde yüzünüzü gösterdiğinizde, muhtemel olarak insanlar sizi merak edip diğer sosyal medya hesaplarınızdan da takip etmek isteyecek. Bu sayede bir çoğu sosyal mecrada belli bir kitleyi elde tutmuş olacaksınız. Henüz teknoloji devrindeyken sosyal medyada yüksek takipçilere sahip olmak ise gerçekten büyük bir güç.

[tavsiye_yazi baslik=”Youtube Gelişim Rehberi” link=”https://technomin.com/youtube-gelisim-rehberi-temel-bilgiler/”]

Logoyla markalaşma ve yüzünüzle markalaşma bu şekilde ayrılıyor. Yüzünüz veya logonuzu Fotoğraftaki gibi küçük resimlere kullanmak yeterli değil tabii ki de. Kanalınızın kapak fotoğrafını ve profil fotoğrafını da aynı bu şekilde düzenlemelisiniz. Bu sayede markaların veya insanların sizi tanıması çok daha kolay bir hal alacaktır.

Yorum Yap