YouTube 4000 Saat İzlenme Limitini Kolayca Aşmak

 YouTube 4000 Saat İzlenme Limitini Kolayca Aşmak
Okunuyor YouTube 4000 Saat İzlenme Limitini Kolayca Aşmak

Merhabalar, YTRehber olarak sizlere YouTube’da para kazanmayı açmak için gerekli 4000 saat izlenme limitini nasıl kolayca aşacağınızdan bahsedeceğim. Biliyorsunuz ki Yapılan politika güncellemesi ile 1000 abonesi ve 4000 saat izlenmesi olmayan kanalların reklam gösterimi kapatıldı. Şartları sağlayan YouTube kanallarının incelenmesinin ardından reklam kazançları tekrar aktifleştiriliyor. Fazla uzatmadan taktiklere geçelim ayrıca 10 günde 1000 abone isimli makalemizde de çok değerli taktikler verdik. Makaleye gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Facebook Yardımlaşma Grupları

Facebook’ta bir çok YouTube için yardımlaşma grubu mevcut. Bu grupları bulmak için Facebook arama kısmına “YouTube Yardımlaşma” veya “YouTube Destek” yazarsanız, onlarca YouTube yardımlaşma grubu sizleri karşılayacaktır. Benim önerim +5.000 ve güncel olarak aktif üyeye sahip olan gruplara katılmanızdan yana olacak. Bu gruplara katılarak kanalınızın linkini veya videolarınızın linkini paylaşın. Bu sayede izlenme açısından çok bir kazanım olmasa da, abone anlamında epey bir katkı sağlayacaktır.

Kanalınızla Çocuk Gibi İlgilenin

Youtube kanalınızla ne kadar çok ilgilenirseniz yükselmeniz o denli hızlı olacaktır. Burada kanalla ilgilenmekten kastımız ise şunlardır.

  • Düzenli olarak youtube kanalınıza video yükleyin. Haftada en az 1-2 video paylaşın.
  • Seo (arama motoru optimizasyonu) kurallarına uygun olarak video başlığı, video açıklaması ve video etiketleri hazırlayın.
  • Videonuzu en iyi anlatan ve dikkat çeken bir video kapak resmi hazırlayın. İnsanların ilk ilgilerini çeken şey kapak resmidir.
  • Kanalınızın sosyal medya hesaplarını oluşturarak videolarınızı bu hesaplarda paylaşın.
  • Arkadaşlarınızı kanalınıza abone olmaları için davet edin. Videolarınızı kendi sosyal medya hesaplarında paylaşmaları için onları yönlendirin.
  • Trend videolar arasında ilgi çeken ve insanların ilgi gösterdiği konuları tespit edin. Bu videoları örnek alın, taklitçi olmadan daha da geliştirerek yeni videolar hazırlayın.
  • Videolarızın başında ya da sonunda izleyenlerin kanalınıza abone olması, beğenip yorum yapması için yönlendirin.
  • Videolarınıza yapılan yorumları beğenin ve mutlaka cevap yazın. Kullanıcı etkileşimi yüksek olan kanallar arama sonuçlarında daha önde yer almaktadır.

[tavsiye_yazi baslik=”Videolarınız Bu Taktikle 2 Kat Daha Fazla İzlenecek !” link=”https://technomin.com/videolariniz-bu-taktikle-2-kat-daha-fazla-izlenecek/”]

Videolarınızı İlgi Çekici Hale Getirin

Video konusu bulmak için gündemi takip edin ve güncel konular üzerine yoğunlaşın. Videolarınızı iyi kurgulayın,sıkıcı ve banal olmaktan kaçının. 3 saniye bile olsa izleyiciyi sıkacak gereksiz kareleri videonuzdan çıkarın.Çünkü bu 3 saniye, 3 saniye diye diye izleyicinin videonuzu terk etmesine sebep olacaktır. İzleyiciye dolu dolu bir video izletirseniz onları kanalınıza abone olma veya kanalınızın diğer videolarına göz atma için ikna etmiş olursunuz.

Kamera açılarını iyi ayarlayın. Çünkü insanlar sürekli aynı açıdan çekilmiş ve aynı ses tonuyla anlatılmış videolardan çok çabuk sıkılırlar. Bu yüzden en az kamera açısı kadar jest ve mimiklerde önem taşıyor. Video çekerken bir kamera açısında maksimum 20-30 saniye arası durun. Bunun üstüne çıkmadan açıyı değiştirin.

Paylştığınız videoların ilk 1 dakikasında izleyiciyi videonun devamında eğlenceli vakit geçireceğine inandırmalısınız. Bu nedenle video girişiniz çok iyi olmalıdır. Sıkıcı başlayan videodan izleyici çok çabuk vazgeçecektir. Kitleyi elde tutma oranının nekadar önemli olduğunuzu biliyorsunuzdur. Eğer bilmiyorsanız alttaki tavsiye yazıdan o makalemize göz atabilirsiniz.

[tavsiye_yazi baslik=”Kitleyi Elde Tutma Sayesinde Önerilenlere Çıkacaksınız !” link=”https://technomin.com/videolariniz-onerilenlere-daha-fazla-cikacak/”]

Video süresini iyi ayarlayın. Youtube ortalama 10-12 dakika arasındaki videoları daha çok önemsemektedir. Bu nedenle video süresini buna göre ayarlayın.

Kısa bir hesap yapacak olursak. Biri 5 dakika, biri 10 dakikalık 2 video olsun. İzleyici iki videoyu da %80 oranında izlesin (süre olarak). Bu durumda 5 dakikalık video ortalama 4 dakika, 10 dakikalık video 8 dakika izlenmiş olacak. Yani iki katı. Bu durumda 1000 kez izlenen videoda 5 dakikalık videodan toplam 4000 dakika, 10 dakikalık videodan 8000 dakika izlenme süresi olacaktır. Bu toplam süre ise sizin yıllık 4000 saatlik limiti aşmanızda olumlu katkı sağlayacaktır.

Bu yazımız youtube’in kanallar için uyguladığı 4000 saat limitini aşmanıza yardımcı olabilecek ipuçlarını değerlendirdik. Bir sonraki yazımıza kadar kendinize dikkat edin.

Yorum Yap