YouTube İzlenme Arttıma – Trafiğin Asıl Kaynağı Nedir ?

 YouTube İzlenme Arttıma – Trafiğin Asıl Kaynağı Nedir ?
Okunuyor YouTube İzlenme Arttıma – Trafiğin Asıl Kaynağı Nedir ?

Merhabalar, Youtube’da daha başarılı bir kanal olabilmeniz için trafiğin nasıl daha fazla sağlandığını öğrenmelisiniz. Bu makale YouTube izlenme arttırma, YouTube 4000 Saat İzlenme, YouTube izlenme gibi konu başlıklarına bir cevap niteliğinde olacak. Başlıktan da anladığınız gibi Youtube’da asıl trafik kaynağının nerden geldiğinden bahsedeceğim. Konuya başlamadan önce YouTube izlenme arttırma taktiklerinin farklı yollarınıda paylaşmış olduğum makaleye gitmek isterseniz diye makaleyi şöyle bırakayım. Buraya tıklayarak YouTube izlenme arttırma yolları adlı makaleme göz atabilirsiniz.

YouTube İzlenme Arttırma

Trafiğin Asıl Kaynağı Nedir ?

Öncelikle hesabınızdan analytics seçeneğinden trafik kaynakları bölümüne girerek yazıyla birlikte kendi kanal istatistiklerinizi de takip etmenizi öneriyorum.

youtube-izlenme-arttirma

Önerilen Videolar

Yukarıda örnek bir kanal istatistikleri bulunmaktadır. İzlenme süresinin en çok geldiği yer %59 oranla “Önerilen Videolar” eğer sizin kanalızdaki oranda %50 ve üzeriyse başarılı bir kanalsınız demektir.

%50 altıysa maalesef aynı şeyi söyleyemeyeceğim. “Youtube’da Doğru Başlık, Açıklama ve Etiket Seçimi” isimli makalemizi okumanızı öneririm, o makalede bahsedilen her şeyi yaptıktan sonra bu oranınızın büyük bir ivmeyle arttığını fark edeceksiniz.

Göz Atma Özellikleri

Göz Atma Özellikleri” sekmesi’nin oranı %19 bunun karşılığı ise kanalınıza abone olup video paylaştığınızdaki bildirimle kanalınıza gelip videonuzu izleyen kişileri göstermektedir. Örneğin 10.000 aboneli bir kanala sahipseniz 1.900 görüntülenme abonelerden gelirken 5.900 izlenme ise abone olmayan izleyicilerden gelmektedir.

Göz Atma Özellikleri” kısmında ise %7’nin üstünde bir orana sahipseniz buda gayet iyi bir rakamdır. Bir çoğu büyük youtuberin bu oranı %7 – %30 arası değişim göstermektedir.

YouTube Arama

Youtube arama” kısmına gelecek olursak bu oranı %5’in üstüne çıkarabildiyseniz yine aynı şekilde başarılı bir kanalsınız demektir. Bu ise anlayacağınız üzere youtube’da anahtar kelime yazıp arayarak sizin videonuza tıklayan kişi sayısını göstermektedir.

Yorum Yap