YouTube İzlenme Arttırma Yolları 2020

 YouTube İzlenme Arttırma Yolları 2020
Okunuyor YouTube İzlenme Arttırma Yolları 2020

Youtube sizin kanalınızı daha çok veya daha az önermeye başlamadan önce abonelerinizin davranışlarına bakıp kararını öyle veriyor. Herhalde herkes YouTube izlenme sayılarını arttırmak istiyordur. Hadi daha açıklayıcı olarak ne demek istediğimi anlatayım. Bu makale sonrasında eğer verdiğim tüm YouTube İzlenme Arttırma Yolları‘nı uygularsanız kısa bir sürede YouTube izlenmelerinizin arttığına şahit olacaksınız. Çokta fazla uzatmadan YouTube İzlenme Arttırma Yolları 2020 isimli makalemize başlayalım.

Youtube’un en çok dikkat ettiği konu sizin kanalınıza abone olan kişilerin videolarınızla ve sizin abonelerinizle nekadar etkileşim içinde olduğunuzdur. Bu yüzden de Youtube kanalınızda ki Analytics bölümünü bol bol takip etmelisiniz. Analytics’te nereye dikkat etmeliyim diye soracak olursanız;

1) Kitleyi Elde Tutma:

kitleyi-elde-tutma

Youtube’da paylaştığınız videonun, bir kişi tarafından ortalama olarak ne kadar izlendiğini gösteren bölümdür. Bu bölümde ortalama izlenme süreniz %0-20 arasında değişiyorsa Youtube için kötü bir kanalsınız demektir ve videolarını az önerir. %20-50 arasında değişiyorsa Youtube için orta derece bir kanalsınız demektir ve videolarınızı orta derecede önermeye başlar. Eğer bu yüzde 50’den fazlaysa Youtube’un gözünde çok değerli bir kanalsınız,tebrikler. Videolarınız bolca önerilmeye başlamıştır bile. Bu izlenme oranını arttırmak için daha ilgi çekici, insanların sıkılmadan izleyebileceği içerikler üretmelisiniz. Ufak tefek düzenlemelerle (ses efekti,görsel efekt vb.) kitlenizi videonuz da çok daha uzun sürelerce tutabilirsiniz.

2) Beğeni ve Yorum:

Paylaştığınız videoda aldığınız beğeni ve yorumlar Youtube’un gözünde çok önemli rol oynamaktadır. Örneğin bir video paylaştınız bu videonun içinde kesinlikle izleyenleri teşvik etsin diye beğeni ve yorum yapmayı unutmayın gibisinden bir cümle söyleyin. Atılan bu yorumlara elinizden geldiğince cevap verin ki izleyicilerinde hoşuna gitsin yorumlarınızı ve beğenilerini hiçbir zaman eksik etmesinler. Böylelikle dolaylı yoldan hem siz hem de onlar mutlu olacaktır.

3) YouTube İzlenme Sayısının’nın Asıl Kaynağı:

Öncelikle hesabınızdan analytics seçeneğinden trafik kaynakları bölümüne girerek yazıyla birlikte kendi kanal istatistiklerinizi de takip etmenizi öneriyorum.

Analytics

Yukarıda örnek bir kanal istatistikleri bulunmaktadır. İzlenme süresinin en çok geldiği yer %59 oranla “Önerilen Videolar” eğer sizin kanalızdaki oranda %50 ve üzeriyse başarılı bir kanalsınız demektir. %50 altıysa maalesef aynı şeyi söyleyemeyeceğim. “Youtube’da Doğru Başlık, Açıklama ve Etiket Seçimi” isimli makalemizi okumanızı öneririm, o makalede bahsedilen her şeyi yaptıktan sonra bu oranınızın büyük bir ivmeyle arttığını fark edeceksiniz. “Göz Atma Özellikleri” sekmesi nin oranı %19 bunun karşılığı ise kanalınıza abone olup video paylaştığınızdaki bildirimle kanalınıza gelip videonuzu izleyen kişileri göstermektedir. Örneğin 10.000 aboneli bir kanala sahipseniz 1.900 görüntülenme abonelerden gelirken 5.900 izlenme ise abone olmayan izleyicilerden gelmektedir. “Göz Atma Özellikleri” kısmında ise %7’nin üstünde bir orana sahipseniz buda gayet iyi bir rakamdır. Bir çoğu büyük youtuberin bu oranı %7 – %30 arası değişim göstermektedir. “Youtube arama” kısmına gelecek olursak bu oranı %5’in üstüne çıkarabildiyseniz yine aynı şekilde başarılı bir kanalsınız demektir. Bu ise anlayacağınız üzere youtube’da anahtar kelime yazıp arayarak sizin videonuza tıklayan kişi sayısını göstermektedir.

Yorum Yap