Rehber

YouTube İzlenme Arttırmanın 5 Yolu

Daha fazla izlenme mi almak istiyorsunuz? Sadece X kuşağı olanlar Youtube’da bir günde 1.5 milyon video izliyor. Ayrıca, ortalama bir izleyici sadece telefonlarından günde 1 saatten fazla video izliyor.Bu rakamlar sayesinde, kendi Youtube izlenmenizin ne kadar düşük kaldığı sinir bozucu bir şey olabilir.Bu yüzden  YTRehber.net olarak size birkaç tavsiye vereceğim.  Bu tavsiyeleri dinleyip, düzenli olarak uyguladığınız taktirde sizde izlenmelerinizin artışına inanamayacaksınız. Daha çok uzatmadan “YouTube İzlenme Arttırmanın 5 Yolu” makalemizin anlatımına başlayalım.

1- Hali hazırda sizi izleyen kişilerin abone olmasını sağlayın

Videolarınızı izleyip kanalınızdan zevk alan mevcut kitleniz sıradaki içerikleriniz için güzel bir potansiyel izlenme kaynağı. Abone olduklarında, yeni içerik eklediğiniz zaman haberdar edilmek isteyebilirler. Bu olay, size her yeni video yayınladığınızda anlık olarak izlenme kazandıracaktır.

Abone olmalarını sağlamanın en kolay yolu,tabii ki, abone olmalarını istemek. Videonuzun sonunda izleyicilerinizden abone olmalarını isteyebilirsiniz ve videonuzun açıklama kısmına linkinizi de ekleyebilirsiniz.

2- İzleyicilerinize ne görmek istediklerini sorun

Seyircinizin istediği içerikleri eklemek, izleyicileriniz sadakatini kazanmak ve yeni içeriklerinizi beklemeleri için sağlam bir yoldur.Böylelikle, izleyicileriniz onların akıllarını okuduğunuzu düşünebilirler.

3- İnsanların izlemeye devam etmesini sağlamak için Oynatma Listesi oluşturun

İzleyeceğiniz videoyu tek tek seçmek, videoların kendi kendine oynamasından çok daha zordur. Belki başka bir videoyu izlemek istemeyebilirsiniz fakat aynı türden videolar arka arkaya oynamaya başladıkça izlemeye devam etme ihtimaliniz artacaktır.Eğer içerik de güzelse, büyük ihtimalle izlemeye de devam edeceksinizdir.

[tavsiye_yazi baslik=”YouTube İzleyicilerinizi YouTube Abonesine Dönüştürmenin 8 Yolu” link=”https://technomin.com/youtube-izleyicilerinizi-youtube-abonesine-donusturmenin-8-yolu/”]

Oynatma Listesi Nasıl Oluşturulur?

a) Oynatma Listesi’ne eklemek istediğiniz videoya gidin.
b) ‘Kaydet’ kısmına tıklayın.
c) Oluşturduğunuz bir oynatma listesini veya ‘Yeni Oynatma Listesi oluştur’a tıklayarak
yeni oluşturduğunuz oynatma listesini seçin.

Böylelikle oynatma listenizi de oluşturmuş oldunuz.

4- Videonuz için meraklandırıcı küçük resimler kullanın.

Otomatik oluşturulmuş küçük resimleri koymak yerine, videonuz için kendi hazırlamış olduğunuz meraklandırıcı ve aynı zamanda inandırıcı küçük resimlerinizi oluşturun. Küçük resminiz 1280×720 piksel ve JGP, .GIF, .BMP veya .PNG formatında 2 Mega Byte’dan küçük olmalıdır. Nasıl Küçük Resim ekleyebileceğinze YouTube’un kendi hazırladığı videodan bakabilirsiniz.

5- Kanalınızı En Uygun Hale Getirin

YouTube kanalınızı optimize etmek, videolarınızı optimize etmek kadar önemli ve gereklidir. Tüm ayarlara erişmek için öncelikle kanalınızı onaylayın.Eğer nasıl onaylayacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz.

Düzenlemelere gelecek olursak, öncelikle odaklanmanız gerekenler;

a) Güzel bir Kanal Resmi Ekleyin

Kanalızın resmi, meraklandırıcı ve kanalınızı tanıtan bir resim olmalı.Ayrıca, karışık bir resim olmamalı.

b) İlgi Çekici bir Kapak Resmi Ekleyin

Kapak resminiz en az 2560×1440 piksel olmalı.

c) Merak Uyandırıcı bir Kanal Açıklaması Ekleyin

Bu açıklamalar kanalınızın ‘Hakkında’ kısmında görünecektir. Youtube kanalınıza meraklandırıcı bir marka vaadi oluşturmak için 1.000 karaktere kadar açıklama yazma hakkınız var.

İzleyiciler sizin paylaştığınız videoları neden dikkate almaları gerektiklerini, ne vaad ettiğinizi ya da ne sıklıkla yeni içeriklerinizi göreceklerini bilmeliler.

d) Kanal Tanımıyla Kaliteli İçeriğinizi Sergileyin

Kanal tanıtımı, kanalınızın sayfasına tüm yeni ziyaretçilere gösterilen kısa videodur. Ne tür içerik oluşturduğunuzu göstermek ve izleyicilere abone olma şansını vermek  için harika bir yoldur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu