YouTube İzleyicilerinizi YouTube Abonesine Dönüştürmenin 8 Yolu

 YouTube İzleyicilerinizi YouTube Abonesine Dönüştürmenin 8 Yolu
Okunuyor YouTube İzleyicilerinizi YouTube Abonesine Dönüştürmenin 8 Yolu

Merhaba arkadaşlar bu makalede YouTube Rehber olarak VidIQ’nun mailime yolladığı “YouTube İzleyicilerinizi YouTube  Abonesine Dönüştürmenin 8 Yolu” isimli makaleden anladığınız üzere YouTube izleyicilerinizin nasıl aboneye çevirebileceğinizden bahsedeceğim. Eğer VidIQ Eklentisi nedir bilmiyorsanız. YouTube’da daha çok izlenme ve abone için kesinlikle kurmanızı öneriyorum. Kurulumu tamamen ücretsiz bir program. Ayrıca size etiket ve başlık seçiminde otomatik öneriler sunuyor.Detaylar aşağıdaki tavsiye yazımızda.

[tavsiye_yazi baslik=”VidIQ İle YouTube Kanalınızı Büyütün” link=”https://technomin.com/vidiq-ile-youtube-kanalinizi-buyutun/”]

  • HER YORUMU OKUMAYA ÇALIŞIN – izleyicileriniz yorum yazmaya zaman ayırmışlarsa, siz de okumaya zaman ayırın.
  •  Cevaplayabildiğiniz kadar yoruma cevap vermeye çalışın. Bu izleyicilerinizin sürekli videolarınızı merak etmesini sağlar. Ayrıca YouTube nazarında etkileşim skorunuzu arttırmış olursunuz ki, bunun da YouTube tarafından önerilmeye büyük etkisi vardır.
  • Eğer tüm yorumlara cevap verecek zamanınız yoksa, vidIQ’nun Yorum Filtreleme özelliğini kullanıp, en yüksek abonesi olan izleyicilere öncelik verin.

youtube-yorum

  • vidIQ’nun yorum şablonu özelliğini kullanıp, benzer yorumlara verdiğiniz cevapları şablon haline getirip hızlı bir şekilde cevaplayın.
  • Yorum beğenmenin yanı sıra, çok beğendiğiniz ve videoya yararı olan yorumlardaki kalp ikonunu tıklayın.(Bunu yapmak, yorumun sahibine bildirim gönderecektir.)
  • 6Eğer Topluluk butonuna erişiminiz varsa, tüm abonelerinizle iletişime girmek icin kullanın. Çok güçlü bir özelliktir, özellikle oylama anketi düzenlediğiniz zamanlarda. Ama çok sık aralıklarla birşeyler paylaşmayın, bu abonelerinizi rahatsız edebilir. Biz günde en fazla bir kere paylaşmayı öneriyoruz.
  • 7Arada istenmeyen(spam) yorumlar kutusunu kontrol edin, belki normal bir yorum oraya gönderilmiştir. O yorumu normal bir yorum olarak işaretlemek, yorum sayınızı arttırır, ki bu da etkileşim skorunuzu arttırır.
  • Yukarıdaki yöntemler hakkında daha detaylı bilgi isterseniz, bu linke göz atabilirsiniz.

Kaynak: VidIQ

Yorum Yap