YouTube Kanalınızı Büyütmek İçin 4 İpucu

 YouTube Kanalınızı Büyütmek İçin 4 İpucu
Okunuyor YouTube Kanalınızı Büyütmek İçin 4 İpucu

Algoritmaya uygun YouTube içeriği üretmek ister misiniz? İzleyicileri nasıl etkileyeceğini mi merak ediyorsunuz? Bu makalede, video yapımı sürecinin her aşamasında YouTube video içeriğinizi optimize etmek için 4 ipucunu sizlerle paylaştık.

1- Video Paylaşım Sıklığı

YouTube tarafından alınan son güncellemeler doğrultusunda, haftada bir kereden fazla video paylaşımı yapan YouTube kanallarının çok daha iyi performans gösterdiğini ve daha çok önerilenlere çıktığı sonucuna varıldı. Mümkünse, haftada iki veya daha fazla kez YouTube’da bir video paylaşın, özellikle de yeni bir izleyici kitlesi oluşturmaya çalışıyorsanız. Haftada birden fazla video paylaşarak algoritmadaki seviyenizi ve kanalınızı hızlıca yükseltebilirsiniz. Benzer konularda başlangıçta bir ton içerik oluşturmak, kanalınızın algoritmada iyi performans göstermesine yardımcı olacak ve aynı zamanda izleyicileri bir videodan sonra diğerini izleyecek ve izleme sürenizi artıracak. Bu sayede sizi yeni keşfeden izleyicilerinizin size abone olmalarına neden olacak bir içerik kütüphanesi oluşturmuş olacaksınız.

2- Kanalınızı Bir Düzen Dahilinde Yönetin

Oscar’a yakışır kısa filmler ve videolar yapıyor olabilirsiniz, ancak her videonun yapımı 6 ay sürüyorsa, videolarınız YouTube kanalınızı büyütmeyecektir. Düzenli video yüklemeleri, insanları kanalınıza geri getiren şeydir. Ne tür bir video oluşturmak istiyorsanız karar verin. Tek dikkat etmeniz gereken düzenli olarak geliştirebileceğiniz ve oluşturabileceğiniz içerik seçmek. Üretim iş akışınızı düzene koymak, bir stüdyo kurmak, bir video düzenleme şablonu oluşturmak gibi yollar bulun. İşleminiz iyi yağlanmış bir makine olana kadar konularınızı ve üretim iş akışınızı geliştirmeye devam edin. [alinti p=”İpucu: Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri küçük bir video stüdyosu kurmaktır, böylece çekim zamanı geldiğinde, ışıkları açıp başlayabilirsiniz.”]

3- Başlangıçta Çarpıcı Sahnelere Yer Verin

İzleyicileri videolarınıza nasıl bağladığınız size ve içeriğinizin kalitesine bağlıdır. Bir video herhangi bir tür projeye sahipse, önce son sahneyi gösterin. Çarpıcı bir sahne, insanları nasıl başardığınızı görmek için bütün videoyu o sahneye kadar izleyeceklerdir. Bu sayede videonuzda uzun süre duracak ve kitleyi elde tutma oranınız artacaktır. Bu yaklaşım challange ve makyaj videoları için mükemmeldir.

4- Uzun Intro ve Outro’lardan Kaçının

Video başlangıcını ve bitişini ne kadar uzun tutarsanız, insanlar o kısımları atlayacak ve kitleyi elde tutma süreniz bir hayli düşüşe uğrayıp, bu düşüş sonucundaysa YouTube kanalınız önerilenlerden düşüyor. 5 saniyelik bir intro ve outro yaptığınızı varsayarsak; izleyiciler bu intro ve outroyu atlamayacaktır. Bu sayede kitleyi elde tutma süreniz düşmeyecek, videolarınız daha çok önerilecek ve insanları sıkmamış olacaksınız.

Yorum Yap