Youtube Para Kazanmayı Arttırma Yolları

 Youtube Para Kazanmayı Arttırma Yolları
Okunuyor Youtube Para Kazanmayı Arttırma Yolları

Youtube’da Para Nasıl Kazanılır?

Bu makalemizin konusu YouTube para kazanma. Makalede YouTube’dan gelen parayı nasıl daha yüksek meblağalara çıkaracaksınız bunlardan bahsedeceğim. Gerçek anlamda para kazanmak için yapmanız gereken, sadece aylık milyonlarca izlenmeye bağlı olmadan daha fazla kazanç elde etmenizi sağlayacak gelir kaynaklarını araştırmaktır.

Sponsorlu videolar güzel bir gelir kaynağıdır. Kişi başı izlenme olarak bakıldığında,ortalama 0.05 – 0.15 dolar arası bir gelir oranı vardır. Bu oran da Youtube’un kendi reklamından gelen kazancın 20 katıdır.

[tavsiye_yazi baslik=”YouTube’da İzlenme Arttırmanın 5 Yolu” link=”https://technomin.com/youtube-izlenme-arttirmanin-5-yolu/”]

Bir diğer kazanç yolu ise kendi markanızı veya ürünlerinizi oluşturmaktır. Reklam geliri harici direkt olarak kendi izleyicilerinizle iletişim kurarak kendi ürünlerinizi satmak daha fazla para kazanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, sizi izleyen takipçilerinizden Patreon vb. uygulamalar aracılığıyla destek vermesini isteyebilirsiniz. Aylık olarak verecekleri para sayesinde YouTube’a içerik üretmeye devam edebilirsiniz.

Son olarak YouTube SEO’nuzu iyi bilin ve tanıyın. Paylaştığınız içeriklerde, sizi sıralamada üst noktalara çıkaracak etiketleri kullanmak daha fazla izlenmenizi sağlayacaktır. SEO sıralamanıza katkıda bulunacak etmenlerden bazıları şunlardır;

  • Videonuza gelen yorum sayısı
  • Videonun izlendikten sonra getirdiği abone sayısı
  • Video Uzunluğu
  • Video Başlığınız
  • Videonuzun Paylaşım Sayısı
  • Video açıklamanız

YouTube, bu etmenleri yeterince güzel sağladığınızda sizi üst sıralara çıkaracaktır.

Yorum Yap