YouTube SEO: Videolarınızı Optimize Etme

 YouTube SEO: Videolarınızı Optimize Etme
Okunuyor YouTube SEO: Videolarınızı Optimize Etme

YouTube SEO’su ve videolarınızı sıralamak konusunda ciddiyseniz, uygulamanız gereken kaçınılmaz şeyler şunlardır; Anahtar kelime araştırması, göründüğü kadar zor değildir, yalnızca benzer içerikten etkilenerek, insanların nişlerinizde aradıklarına dair bir fikir edinmek için Google anahtar kelime planlayıcısını ve YouTube’un arama çubuğunu kullanın. Ses, genellikle göz ardı edilen ve izleyiciler için en büyük tıklatma faktörlerinden biri olan bir şeydir. Kusursuz ve Kaliteli Video Hazırlama Rehberi makalemizde yaka ve condenser mikrofon önerisi yaptık. Zayıf ses için gerçekten bahane yok! Son olarak, iyi içerik üretip üretmediğinizi nasıl anlarsınız? Bunu kendine sor; Neden ve kimin için bunu yapıyorum? İyi bir cevap bulamıyorsanız, bir sonraki fikrinize geçin.Harika içerikler hazırladım, YouTube gerisini halledecek, yanlış! YouTube’da videolarınızı ilk sıralara yerleştirmenin akıllı bir yolu var, videolarınızı optimize etme Bu YouTube SEO makalesinde tam olarak bakacağımız şey bu.

1) Video Başlığı:

Başlıklarınız ve küçük resimleriniz, potansiyel izleyicilerin yayınlarını veya arama sonuçlarını kaydırırken gördükleri ilk şeylerdir. Video başlığınız, seçtiğiniz anahtar kelimelerinizi doğru bir cümleye dahil etmelisiniz. Yalan yanlış anahtar kelime kullanma ve sahte izlenmelerden kaçının. İzleyiciler videonun geçmişini gördükten sonra bir ton negatif SEO alırsınız.Başlıklarınızı 5 kelimeden daha uzun tutmak için uzun kuyruk anahtar kelimeler formüle etmeyi deneyin.Video başlıklarınızı 70 karakterin altında tutun. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, insanların aradığı ifadelerdir. Profesyonel ipucu: Anahtar kelimenizi başlığınızın bulundurun, bu ekstra bir YouTube SEO desteği sunar.

Açıklama

2) Video Açıklaması:

Video açıklamanız muhtemel olarak başlıktan daha önemlidir. Tamam, tartışma yok, ikisi de YouTube’un videonuzu anlamasına ve üst sıralara çıkarmasına yardımcı olmak için çok önemlidir. YouTube videonuzu doğru anlıyorsa, arama ve önerilen videolar kenar çubuğunda görünme konusunda daha yüksek bir sıralama şansına sahip olacaksınız.Açıklamanız  5000 karaktere kadar olabilir, ancak doldurmanız gerekmez. En az 300 kelime kullanmanızı ve anahtar kelimenizi ilk 25 kelimeye veya açıklamanızın cümlesine eklemenizi tavsiye ederim.Ek olarak, videonuzla ilgili uygun cümleleri kullanarak anahtar kelimelerinizi, açıklama boyunca 2 veya 3 yerde kullanın.Anahtar kelime doldurma işleminden bir kez daha kaçının; bu, sizi spam görünmekten alıkoyacak ve YouTube’un videonuzun tam olarak nereye ait olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır. (İpucu: Arama sonuçlarının en üstünde!)

3) Anahtar Kelime:

YouTube tüm videonuzu otomatik olarak kopyalar ve normalde oldukça iyi bir iş çıkarırlar! YouTube, anahtar kelimenizden bahsettiğinizi duyduğunda, YouTube SEO sıralamanız için size bazı ekstra artı puanlar verir. Anahtar kelimelerinizi söylediğiniz ilk kelimelerle, YouTube’a bunun videonuz için çok önemli bir anahtar kelime olduğunu söylüyorsunuz. Bu nedenle, mümkün olan en kısa zamanda belirtin ve sonra videonuzun geri kalanında 2 veya 3 kez daha kullanın. Yine de doğal kalsın .Bir aynanın önünde dönerken, anahtar kelimenizden 3 kez bahsettiğiniz bir dilimi düzenlemeyin.

4) Oynatma Listeleri:

Oynatma Listesi

Oynatma listeleri YouTube tarafından bizlere sunulmuş harika bir detay.Sadece içinde bulunan her videoyu otomatik olarak oynatmıyorlar. Bu da binlerce ekstra görüntülemeye yol açıyor.Anahtar kelimelerinizi oynatma listenizin adına eklemeyi unutmayın; konuyla ilgili henüz yeterince içerik almadıysanız, kendi videolarınızı veya hatta diğer içerik oluşturucuların videolarını da ekleyebilirsiniz.

Yorum Yap