Youtube Toplam Üye Sayısı Ne Kadar?

 Youtube Toplam Üye Sayısı Ne Kadar?
Okunuyor Youtube Toplam Üye Sayısı Ne Kadar?

Son yıllarda dünya genelinde oldukça popülerleşen Youtube’nin toplam üye sayısı herkesi şaşırtıyor. Youtube’nin CEO’su geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre aylık kayıtlı izleyici sayısı 2 milyar olduğunu belirtti. Geçen sene ise bu rakam 1.8 milyar idi.

Dünyanın video izleme platformlarının başında gelen Youtube her geçen yıl kendi rekorunu kırarak büyümeye devam ediyor. Günlük olarak sadece televizyonlardan 150 milyon saat boyunca Youtube videosu izlendiğini açıklayan Wojcicki, daha verimli yönetmek için altyapı ve araçları geliştirmeye devam ettiklerini belirtti. Bu sosyal medya platformunda paylaşılan cinsel içerikli videoları yakalamak ve yasaklamak için yasaklamak için yeni çalışanlar aldıklarının altını çizerek söyledi.

Youtube toplam üye sayısı, dünya nüfusunun üçte biri diyebiliriz. 2005 senesinde kurulan Youtube’yi Google 2006 yılında kendi bünyesine katarak yaptığı sağlam çalışmalar sayesinde günümüzde en büyük sosyal medya platformlarının arasına girmeyi başarmıştır.

Yukarıda verdiğimiz rakamlar sadece üye olarak giriş yaparak video izleyen sayısıdır. Kayıt olmadan izleyenleri de bu hesaba dahil edecek olursak ortaya çıkan rakamlar oldukça yüksek olacaktır. Açıklanan bir diğer istatistiklerden bir tanesi de aktif kullanıcı sayısıdır. Youtube’de anlık olarak aktif kullanıcı sayısı 200 milyondur.

Youtube’ye atılan ilk video, Youtube kurucusunun yayınladığı Me at the zoo (Hayvanat bahçesinde ben) adlı videodur. Bu içerik Youtube’ye 23 Nisan 2005 tarihinde paylaşılmıştır. Hala bu içerik Youtube’da durmaktadır. Küçük bir araştırma yaptığınız zaman çok daha ilginç içeriklerle karşılaşabileceğinizi de unutmayın.

Yorum Yap