YouTube’da Abone Arttırmanın 6 Yolu

 YouTube’da Abone Arttırmanın 6 Yolu
Okunuyor YouTube’da Abone Arttırmanın 6 Yolu

Bu makalemizde YouTube Rehber olarak YouTube’da abonenizi arttırmanın 6 yolunu sizlerle paylaşıyoruz. Verilecek olan bütün teknikleri doğru bir şekilde uygularsanız kesinlikle kanalınızın abone ve izlenme sayısını arttırmaya faydası olacaktır.

1) YouTube Videolarınıza Filigran Ekleyin

Bu, YouTube kanalınız için hemen kullanabileceğiniz küçük bir detay. Youtube, tüm videolarınızda ve her zaman gösterilebilecek bir filigran eklemenizi sağlar. Bu, izleyicilerinizin kanalınıza abone olmaları için başka bir yol sağlamış olur. Bu filigran nasıl görünüyor derseniz:

filigran

[tavsiye_yazi baslik=”YouTube Filigran Nasıl Eklenir ?” link=”https://technomin.com/youtube-filigran-nasil-eklenir/”]

2) YouTube Yükleme Varsayılanları Düzenleyin

Bu, tüm videolarınıza açıklamayı otomatik eklemek için kullanabileceğiniz başka bir taktik. Markalaşma gibi, YouTube da gelecekteki tüm yüklemeleriniz için varsayılan ayarları eklemenize izin verir. Kullanıcılardan tüm videolarınızda videolarınıza abone olmalarını istemek için bu özelliği kullanabilirsiniz.

yukleme-varsayilanlari

Bunu yapılandırmak için YouTube varsayılanları sayfasına gidin ve tüm videolarınızda göstermek istediğiniz bir açıklama ekleyin. Bu, tüm videolarımda kullandığım varsayılan açıklamadır.

3) Kanal URL’nizi Bu Şekilde Ekleyin

Bu, YouTube Abone ol URL’si kanal bağlantınızı tıklayan kişilerden abone olmasını isteyerek arttırmanın başka bir akıllı yoludur. Bu numarada kanal bağlantınızı “?Sub_confirmation=1” ile ekleyeceksiniz.

Önce: https://www.youtube.com/user/ytrehber

Sonra: https://www.youtube.com/user/ytrehber?sub_confirmation=1 (İşlemde görmek için linke tıklayın)

Bunun anlamı, bir kullanıcı SML sihirli dizesiyle bağlantınızı tıkladığında (? Sub_confirmation = 1), hızlı bir şekilde YouTube kanalınıza abone olmak için açılan pencereyi görür. (Aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın)

abone-olma

4) Videolarınızı Planlayarak Hazırlayın

Youtube-abone-arttirma

[alinti p=”Planlamayı başaramayan başarısız olmayı planlıyor. “]

YouTube yolculuğunuza başlamanın ilk adımı, kanalınızın neyle ilgili olacağını planlamaktır.

Sonra videoların yapısını planlamanız gerekir.

Neyi sevdiğinize karar verin ve ilgili becerileri geliştirmeye odaklanın. Trend YouTube kanallarını taklit etmeyin. Sevdiğiniz şeyi yapmak YouTube’da (ve hayatta) başarı için daha önemlidir.

Bir komut dosyası yazarsanız videolar daha iyi performans gösterir, çünkü komut dosyaları videolarınızı verimli bir şekilde düzenlemenize ve izlemenizi sağlar. Bir kategoriye bağlı kalarak, ilgisiz bir konuya girmeden yolda kalabilirsiniz. Bu ayrıntı ayrıca iyi odaklanmış bir videoyla sonuçlanan mükemmel bir etkinlik akışı sağlar.

Videonıza mümkün olduğunca fazla ayrıntı ekleyin:

  • Tam olarak söyleyeceğin kelimeler.
  • Videoda gerçekleştireceğiniz eylemler.
  • Strese ihtiyacınız olan ana noktalar.
  • Gerekli tüm harekete geçirme ifadeleri (bu bağlantıya tıklayın, kanala abone olun, vb.)
  • Ayrıca, hedef kitlenizi tanımlayın ve senaryolarınızı kendi anlayışlarına göre yazın.

Teknik olarak anlayışlılar mı? Akıllılar mı ? Sizinkine ilişkin uzmanlık seviyeleri nelerdir? Komik veya bilgilendirici bir şey isterler mi?

Kitlenizin kim olduğunu belirleyin ve uygun dili kullanın.

[tavsiye_yazi baslik=”Çok İzlenen Kategorilerden Birkaç Öneri” link=”https://technomin.com/6-youtube-kanali-fikiri/”]

5) İlgi Çekici İçerik Hazırlayın

İzleyiciler videolarınız izlerken zamanın nasıl geçtiğini hissetmemeliler. Ancak ilgi çekici, bilgilendirici ve eğlenceli bir içerik oluşturmanız gerekir. Videonun tamamı boyunca buna dikkat edin. Yakaladığınız ivmeyi ortada kaybetmek sizin için çok fazla izleyiciye mal olacak.

En iyi sonuç veren içerik, eğlenceli veya bilgilendirici içeriktir. Bu, her türlü içerik pazarlamasında oldukça standarttır, ancak özellikle bilgilendiren ve eğlendiren videolar genellikle en başarılı olanlardır.

Kameranın gazabından korkarsanız, “Screencasts” yayınını deneyebilirsiniz. Senaryoları eğlenceli ve bilgilendirici hâle getirebilirsin.

Ne yaparsanız yapın, yayınlama düğmesine basmadan önce, videolarınızın oldukça ilgi çekici olduğundan ve hedef kitleniz için değerli olacağından emin olun.

6) Video Yükleme Sıklığına Dikkat Edin

Birinin bir kanala abone olmasının ana nedeni, yayıncının çalışmalarını sevmesi ve videolarının daha fazlasını görmek istemeleridir.

YouTube aboneleri genellikle düzenli içerik üretmeyen kanalları sevmez. Özellikle günümüz dijital çağında, tüketiciler sürekli olarak daha fazla eğlence istiyor. Abonelerinizin taleplerini yerine getirebilmeniz gerekir.

Tutarlılık, abonelerinizle uzun süreli bir ilişki geliştirmenin anahtarıdır.

Videolarınızı zamanında, tekrar eden ve yapılandırılmış bir şekilde yayınlayın. Haftada en az bir video yayınlamayı deneyin…

Programınıza bağlı kalın ve videoları bu programın dışına yüklemeyin. Bu itibarınızı incitir. En sevdiğiniz TV dizisini izlemek gibi; düzenli bir programa göre yeni bir bölüm çıkıyor. Bu tutarlılık, izleyici olarak kalmanıza yardımcı olur.

Yorum Yap