YouTube’da İzlenme Arttırmanızın 8 Yolu

 YouTube’da İzlenme Arttırmanızın 8 Yolu
Okunuyor YouTube’da İzlenme Arttırmanızın 8 Yolu

Videonuzun amacı YouTube izlenme ve para kazanma ise, zorlu bir rekabet yaşarsınız. Bu makalede sizlere YouTube’da daha çok ön plana çıkmanızı ve bu sayede izlenme sayılarınızı arttırmanıza  yardımcı olacak 8 tane altın değerinde bilgi vereceğim.

İnsanları içeri çekmenin ilk adımı nedir? Videonuz görülmeli! Dünyanın en büyük ikinci arama motoru olan (Google’dan hemen sonra), YouTube, bulunmanın harika bir yoludur. Videonuzu yüklerken izleyicilerinizi ve arama ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak, kişilerin bulma ve izleme şansını artırabilirsiniz.

1- Videoyu YouTube Kanalınızda Öne Çıkarın

Videonuzu YouTube’a ekledikten hemen sonra, videonuzun öne çıkan sayfada öne çıkan video olduğundan emin olun. Kanalınızın YouTube sayfasına bakan kişilerin, en güncel videonuzu görmesi gerekir. Bu sayede kanalınız güncel olduğu gibi daha ilgi çekici görünmesini sağlar ve videoyu YouTube kullanıcısının dikkatinin merkezine koyar.

2- Güzel Bir Küçük Resim Seçin

YouTube’un küçük resminizi otomatik olarak seçmesine izin verirseniz, muhtemelen çok ilgi çekici olmayacaktır. Videonuzdan çekici olan bir görüntüyü yakalayarak YouTube video ayarlarınızdan bunu koymanız daha çok dikkat çekecektir. Hatta Photoshop bilginiz varsa kendinize bir Thumbnail yani küçük resim şablonu hazırlayarak her videoda bu şablondaki fotoğraf ve başlıkları değiştirip kullanabilirsiniz.

3- Başlığınızı İlgi Çekici ve Kısa Yapın

Video başlığımız mutlaka videonuzu uygun bir şekilde tanımlamalıdır. Başlığınızı görüntüleyici merkezli yapın ve bir videoya tıklamak isteyeceğiniz şeyleri düşünün. (Yükselen başlıklar iyi bir ilham kaynağıdır.) Ve kısa tutmaya çalışın.

4- SEO İçin İyi Olacak Etiketleri Seçin

Daha çok izlenme almak adına videonun konusundan alakasız etiketler kullanırsanız, daha çok izlenme alamazsınız. Bunun yanı sıra YouTube spam olarak etiket kullandığınızı düşünerek öne çıkmanızı engeller. Yani daha çok etiket koyayım, daha çok izlenme alayım derken aslında kanalınızı yerle bir edersiniz. Bu yüzden videonuzu anlatan etiketleri seçin. Hangi etiketlerin daha çok aratıldığını öğrenmek için ise keywordtool.io sitesi veya VidIQ uygulamasını kullanabilirsiniz.

5- İyi Bir Video Açıklaması Seçin

Video açıklamanızda, videoda neler olduğunu açıklamak yerine, insanlara bir hikaye anlatmayı düşünün. Eğlenceli olun ve açıklama alanının mesajlaşma noktalarına ulaşma yeri olmadığını unutmayın.

6- Videolarınızı Sosyal Medyada Paylaşın

İnsanlar bir kuruluşun sosyal medya platformlarında yayınlanan her bağlantısına tıklamaz. Videonuzu en az bir ay boyunca düzenli olarak göndermeye devam ettiğinizden emin olun, öne sürdüğünüz başlıkları ve resimleri değiştirerek yayınlarınızın taze kalmasını sağlayın. Bu sayede kullanıcılar sizin videolarınıza gitmek için tıklayacak ve hatta beğenirlerse paylaşacaklardır.

7- İçerik Üretmeyi Bırakmayın

En önemli kurallardan biride haftalık video paylaşım sayınızdır. YouTube’un aradığı haftada minimum 1-2 video atan kanaldır. Bu yüzden kanalınıza haftada en az 2 video atmaya özen gösterin ki geri dönüşler de güzel olsun.

8- Video Paylaşım Günü ve Saati Belirleyin

Videolarınızı rastgele gün ve saatlerde değil de belirli gün ve saatler seçerek paylaşın. Örneğin Televizyon dizilerini gösterelim. Her pazartesi saat 20.00’da Kanal D’de Arka Sokak’ların olduğunu bilmeyen çok az kişi vardır. İnsanlar o günü ve saati iple çekip yayın saatinde hazır halde izlemek için beklerler. Sizde YouTube kanalınızda bunu uygularsanız. Paylaştığınız gibi güzel izlenmeler gelecektir ve önerilenlere çıkma şansınız artacaktır.

 

Yorum Yap