YouTube’da Para Nasıl Kazanılır ?

 YouTube’da Para Nasıl Kazanılır ?
Okunuyor YouTube’da Para Nasıl Kazanılır ?

Merhabalar, bu makalemizde sizlere Milyon abonelere sahip olmadan YouTube’dan nasıl para kazanılır? bunlardan bahsedeceğim. Biliyorsunuz ki YouTube’dan para kazanmak istiyorsanız ilk olarak 4000 saat izlenme ve 1000 abone‘yi geçmelisiniz ki para kazanabilesiniz.

[tavsiye_yazi baslik=”YouTube 4000 Saat İzlenme Limitini Kolayca Aşmak” link=”https://technomin.com/youtube-4000-saat-izlenme-limitini-kolayca-asmak/”]

SEYİRCİNİZİN İSTATİSTİKLERİNİ ANLAYIN

Gelir elde etmek isteyen Youtuber’ların çoğu için, kanalınız ne kadar büyürse o kadar iyi markalarla iş birliği yaparsınız ve daha iyi bir pozisyonda olursunuz.

Özellikle dikkat etmeniz gereken şeyler;

 • Tek cinsiyette toplanma olmasın diye eşit cinsiyet dağılımı
 • Seyircinizin yaş aralığı
 • Seyircilerinizin veya çalışmak isteyeceğiniz markaların coğrafi konumu
 • Videonuzu izlerken seyircilerinizin videonuzda durma süresi

Elinizdeki bu istatistiklerle, kendi seyircinizi daha iyi anlamış olacaksınız ve ayrıca, daha iyi markalarla çalışma şansı yakalayacaksınız.Ek olarak, Social Blade’i de kendinizi diğer kanallarla karşılaştırmak için kullanabilirsiniz.

[tavsiye_yazi baslik=”YouTube Ücretsiz İzlenme Arttırma Siteleri” link=”https://technomin.com/youtube-ucretsiz-izlenme-arttirma-siteleri/”]

PARA KAZANMA YOLLARI

Seyircileriniz kazanç potansiyelinizi arttırabilir, fakat asıl para kazanmanıza yardımcı olacak şey çoklu gelir seçeneklerinin oluşturulmasıdır.

Şanslısınız ki, Youtube’da para kazanabileceğiniz birden fazla yol var;

 • Youtube partneri olun ve reklamlardan para kazanın
 • Youtube’da ürün satarak veya ticaret yaparak para kazanın.
 • Influencer veya üye olarak bir marka ile çalışın.
 • Bağış yoluyla izleyicilerinizin sizi desteklemesini sağlayın.

YOUTUBE PARTNERİ OLUN VE REKLAMLARDAN PARA KAZANIN

Öncelikler Youtube partneri olmalısınız,ki bu hesabınızı doğrulamak ve para kazanma özelliğini etkinleştirmek için Kanal menüsüne giderek Youtube hesabınızın İçerik Oluşturucu bölümünden kolayca yapılabilir.

Partner olduktan sonra, Google reklamlarınızı yönetmek için bir AdSense hesabına ihtiyacınız olacak.

Bunu da yaptığınızda, videolarınız yanında yeşil bir dolar işareti göreceksiniz.Bu işaretlere tıklayarak, videonuzun para kazanma özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

Hatırlatmakta fayda var,eğer bu aşağıdakileri yaparsanız Youtube reklam almanızı engeller;

 • Cinsellik ve çıplaklık içeren,
 • Şiddet ve ciddi yaralanma içeren,
 • Uygunsuz dil, taciz ve küfür içeren,
 • İlaç tanıtımı veya bu tür şeylerin kullanıldığı,
 • Savaş, politik çatışma veya doğal afet içeren, tartışmazlığa neden olan içerikler
 • Youtube tarafından engellenir.

YOUTUBE’DA ÜRÜN SATARAK VEYA TİCARET YAPARAK PARA KAZANIN

T-Shirt,kupa,çanta vb. eşyalar satmak gelirinize katkı sağlar. Satış siteleriyle partnerlik yaparak,eşyalarınızı kendi dükkanınızda satabilirsiniz.
Ancak,diğer Youtuberların dükkanlarıyla rekabete girersiniz ve ürün eklerken veya indirim yaparken kontrol sizde değil sitede olur ve bu işinizi yavaşlatır fakat,kendi ürünlerinizi üretip kendi sitenizde satarak bir adım daha ileri gidebilirsiniz.

[tavsiye_yazi baslik=”YouTube Abone Arttırmanın 6 Yolu” link=”https://technomin.com/youtubeda-abone-arttirmanin-6-yolu/”]

INFULENCER VEYA ÜYE OLARAK BİR MARKA İLE ÇALIŞIN

Markalar, pazarlamaya gittikçe daha fazla yatırım yapıyor ve genellikle reklam bütçelerini, izleyicilerinin sadakatini kazanmış olan influencerlara harcıyor.

Bu da bir içerik oluşturucu olarak sizin için çok büyük bir fırsat yaratıyor. Kanalınızın gücüne bağlı olarak  – izleyici kitleniz,içerik kaliteniz vb. – daha iyi tekliflerle, daha iyi markalarla çalışma şansı yakalayabilirsiniz.

Ayrıca, markalara üye olabilir ve kanalınız sayesinde elde edilen her gelirden komisyon alarak pasif bir gelir elde edebilirsiniz.

BAĞIŞ YOLUYLA İZLEYİCİLERİNİZ SİZİ DESTEKLEMESİNİ SAĞLAYIN

Birçok bağış platformu – Patreon,Twitch vb. – içerik üreticilerine insanların içeriklerini keşfedebileceği ve en sadık seyircilerinin dikkatini çekerek, destek amaçlı gelir kazanabileceği bir yer sunar.

Dolayısıyla, eğer iyi bir içeriğe sahipseniz ve insanların dikkatini çekebilirseniz izleyicileriniz sürekli sizi izleyip, destekleyebilir.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • Baran
  Baran
  ziyaretci
  1 sene önce

  Başarılı bir iş

  Cevapla
  1