Youtube’da Zirveye Çıkmak İçin 2 Altın Kural

 Youtube’da Zirveye Çıkmak İçin 2 Altın Kural
Okunuyor Youtube’da Zirveye Çıkmak İçin 2 Altın Kural

Her geçen gün gelişmekte olan Youtube’da zirveye çıkmak istiyorsanız, bu 2 altın kuralı kesinlikle göz ardı etmemeli ve istikrarlı bir şekilde sıkılmadan, usanmadan uygulamasınız ki geri dönüşlerde bir o kadar yüksek ve yararlı olsun. Çok fazla uzatmadan, Youtube’da Gelişip Zirveye çıkmanız için gereken 2 altın kurala geçelim.

1- Düzenli Video Paylaşımı

Youtube’da gelişmek istiyorsanız kesinlikle çok sabırlı, çok azimli ve çok istikrarlı olmak zorundasınız. Youtube, düzenli olarak video paylaşan ve bu videoların aldığı tık ile Youtube platformuna girmesini ve girdiğinde uzun süre geçirmesini sağlayan kanalları önerir. Youtube’un değerlendirme statüsünde, haftalık 4 ile 7 arası video paylaşan kanalları sıkı düzeyde video paylaşan kategorisine, 2 ile 4 video paylaşan kanalları orta düzeyde video paylaşan kategorisine, 1 ve altı video paylaşan kanalları ise düşük düzeyde video paylaşan kategorisine almaktadır.  Özetleyecek olursak; kanalınız önerilmesi için, haftada en az 1 video paylaşmalısınız. Belirtmeliyim ki 1 video bile çok az, benim önerim 2-3 video paylaşmanızdır. Aksi taktirde Youtube sizin sayenizde daha az trafik, yani web sitesine giriş aldığı için sizi daha az önermeye başlar ve sıralamada oldukça gerilersiniz dolaylı yoldan izlenmeniz ve geliriniz azalır. Düzenli video paylaşmanız içinde tek önerim stok yapmanızdır. Eğer ki videoları stokladığınızı düşünürsek, olası bir hastalık veya tatil durumunda, elinizde paylaşabileceğiniz bir video bulunması faydanıza olacaktır.

2- SEO Ve Click Bait (Tık Tuzağı) Karışımı Başlık

Youtube’da gelişmenin 2.Altın kuralı ise SEO başlık ile Click Bait yani tık tuzaklı başlığı birleştirerek tek bir başlık haline getirmenizden geçiyor.

[tavsiye_yazi baslik=”Click Bait( Tık Tuzağı) Başlık Nedir ?” link=”https://technomin.com/click-bait-baslik-nedir-tik-tuzagi-nedir/”]

Videolarınız da kullanacağınız başlık, Youtube’un algoritmasında oldukça önemli derecede rol oynamaktadır.Youtube’un gözünde değerli ve en doğru SEO içerikli başlığı örneklendirmek gerekirse:

“ KADINA MOTOR ÇARPTI(Korkunç Kaza Videoları)” verilen bu örnek başlıkta ilk kısım yani “ KADINA MOTOR ÇARPTI ” videoyu ilgi çekici yapan,dikkat çeken kısımdır. Bu bölümde 3 en fazla 4 kelime kullanmaya ve tüm harfleri büyük harflerle yazmaya dikkat etmelisiniz. Başlığın ikinci kısmı yani “(Korkunç Kaza Videoları)” kısmında ise başlığın önerilmesini sağlayıp hazırladığınız videonun daha üst sıralarda görünmesi için yazılmış olan SEO türü başlık kısmıdır. Bu bölümdeyse kelimelerin sadece ilk harfleri büyük devamı küçük yazılır. Unutmamalısınız ki SEO türü başlık parantez içinde yazılmalıdır.

 

 

 

Yorum Yap