YouTube’dan Para Kazanma 2019

 YouTube’dan Para Kazanma 2019
Okunuyor YouTube’dan Para Kazanma 2019

YouTube para kazanmaya başlamak için bilmeniz gereken temel noktaları açıklayacağım. Daha detaylı YouTube para kazanma 2019 taktikleri için sitemizdeki rehber kategorisine göz atabilirsiniz. Sadece YouTube para kazanma değil. YouTube izlenme,YouTube abone ve daha bir çok konuda bir çok bilgi verici makale mevcut.

YouTube Para Kazanmak İçin:

Para kazanmaya başlamadan önce bir kitleniz olması gerekir. Kitle oluşturabilmek için izleyicilerin izlemeyi seveceği istikrarlı videolar hazırlamalısınız. YouTube’daki her şey gibi, videolarınızın YouTube Topluluk Kuralları’na uygun olması önemlidir. Bunlar uygun olduktan sonra İçerik üreticilerin YouTube videolarından para kazanmasını sağlayan YouTube İş Ortağı Programı yani YPP’ye başvurabilirsiniz. YPP’ye uygun olmak için YouTube kanalınızın iyi durumda olması ve son 12 ayda 4.000 geçerli izlenme saatine ve en az 1.000 aboneye sahip olmanız gerekir. Bu eşikleri belirlediler çünkü içerik üreticilerin iyi
kullanıcılar olmasını istiyoruz. Ve bu gereksinimler ekiplere kanalınızı incelemek için yeterli bilgi sağlıyor. YPP’ye istediğiniz an başvurabilirsiniz ama bu değerlere ulaştığınızda kanalınız, politikalara uygunluk açısından incelenir ve her şey yolundaysa reklamlardan ve içeriklerinizi izleyen YouTube Premium abonelerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. YouTube İş Ortağı Programında onaylandığınızda reklamlar dışında gelir sağlayabileceğiniz başka alanlar da vardır. Kanal Abonelikleri veya Super Chat gibi. Kriterlerini karşılıyorsanız ve ülkenizde mevcutsa bunları kullanabilirsiniz.  Şimdi en sık sorulan sorulardan bazılarına göz atacağız.

1- Kanal İnceleme Süreci:

Diyelim ki kanalınız YPP için şartları sağlıyor ancak henüz incelenmedi. İnceleme eşik değerlerine ulaştığınızda genellikle bir ay içinde size ulaşım sağlanır. YouTube Studio’da para kazanma sayfasında durumunuza dair bilgi alabilirsiniz. O zamana kadar harika içerikler üretmeye ve kitle oluşturmaya odaklanmayı sürdürün. Sorulan bir diğer soru da şu:

2- Kanalınız onaylanmazsa ne oluyor?

YPP için onaylanmazsanız bunun nedeni muhtemelen kanalınızın YouTube İş Ortağı Programı politikalarına ve Topluluk Kuralları’na
uymamasıdır. Bu durumda 30 gün içinde tekrar başvuru yapabilirsiniz. Tekrar başvurmadan önce bu politikaları okumanızı öneririz. Hesabınızdaki para kazanma sayfasına gidip videolarınızı YouTube İş Ortağı Programı politikaları ve Topluluk Kuralları’nı düşünerek inceleyin. Sonraki adım, bu politikaları ihlal eden videoları düzenlemek veya silmektir. Başarıyla programa dahil olan içerik üreticiler şunu sorar: “Bu eşikleri her yıl karşılamak zorunda mıyım?” Bunun kısaca cevabı “hayır”. Ancak yüklemeler ve topluluk yayınları konusunda aktif kalmanız gerekir. Kanalınızda 6 ay boyunca aktif olmaz ve eşiğin altına düşerseniz kanalınızı İş Ortağı Programı’ndan çıkartılabilir.

Yorum Yap