YouTube’dan Para Kazanma Yöntemleri

 YouTube’dan Para Kazanma Yöntemleri
Okunuyor YouTube’dan Para Kazanma Yöntemleri

Bir bakıyoruz 7 yaşında çocuk, bir bakıyoruz 50 yaşında bir amca YouTube’da kanalını açmış para kazanmaya başlamış. Sizler de YouTube’dan para kazanmayı öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu makalemizde YTRehber.net olarak sizlere YouTube para kazanma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

YouTuberlar nasıl para kazanıyor?  YouTube kanalından nasıl para kazanılır? YouTube izlenme başına kaç para veriyor gibi soruları cevaplandırıyoruz.

Şunu önceden belirletelim ki, sizlere kesinlikle işe yaramayan absürt bilgiler ve kelime fazlalığı yapmayacağız. YouTube kanalı açıp para kazananlar bu işi nasıl yapıyor bu makale bitiminde öğreneceksiniz.

YouTube Para Kazanma: Öncelikle kendinize şu üç soruyu sormanız gerekiyor

1- Ne kanalı açacağım ?

Kimisinin uzmanlık alanı oyun oynamaktır, oyun videosu çekip YouTube kanalına yükleyebilir. Kimisi şen şakrak pozitif biridir eğlence kanalı açar. Kimi de hamarattır yemek tarifleri kanalı açıp videosunu yükler.

Bu aşamada hangi sektörde videolar oluşturacağınızın kararını veremediyseniz En çok izlenen YouTube kategorileri makalemize göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2- YouTube Video Çekimini Nasıl Yapacağım?

Eğer ki bilgisayar ekranınızı çekip oyun videosu tarzı bir şey çekmeyi düşünürseniz işiniz daha kolay. HD web kamera, kulaklık ve mikrofon alırsanız kusursuz bir sistem kurmuş olursunuz. Tabi çekirdekten başladığınızı unutmayın. Abartıp para dökmeye gerek yok. Masaüstünüzü çekmek için bir alternatif ise Open Broadcaster Software programıdır. Buda aklınızın bir köşesinde olsun.

Eğer bilgisayar ekranı çekmeyecekseniz profesyonel bir kamera almanız gerekir. Ama bütçeniz kısıtlı ise kamera olmadanda olur. Cep telefonunuzun arka kamerasını kullarak yatay şekilde de videolar çekebilirsiniz. Çekirdekten başladığınızı ve para kazanmak istediğinizi unutmayın. Siz yeter ki öğrenin ve para kazanmaya başlayın. Sonrası gelecektir inşallah.

[tavsiye_yazi baslik=”YouTube kamera önerileri” link=”https://technomin.com/youtuber-kamerasi-ozellikleri/”]

3- YouTube Videosu Montajını Nasıl Yapacağım?

Bu işi profesyonelce yapanlar farklı programları kullanabiliyor. En iyi video montajı programı diye bir şey yoktur. After Effects veya Adobe Premier montaj için sık kullanılanlar arasında. Bunun haricinde benimde kullandığım montaj programı Sony Vegas Pro’yu öneririm. Nasıl öğreneceğiz konusunda ise Udemy’den video montaj kursu alıp (ortalama 30TL oluyor) izleyip öğrenebilirsiniz. Eğer bütçeniz kısıtlıysa da YouTube platformunda bir çok ücretsiz eğitim videosu mevcut.

Evet şimdi diyelim ki ne videoları çekip, nasıl çekeceğinizi ve nasıl montajlayacağınız konularını atlattınız. Geçelim diğer konuya

[tavsiye_yazi baslik=”12 adımda videolarınız mükemmel olsun !” link=”https://technomin.com/12-adimda-videolariniz-mukemmel-olsun/”]

Para kazanmaya başlamak için 1000 abone ve 4000 saat limitini aşma

Bu problemi kaliteli video ve içerik girerek , sosyal medyada paylaşarak gerekirse reklam vererek aşmanızı öneririm. Hevesiniz kaçmadan azimle bu istatistiği yakalamalısınız. Bu dakikadan sonra kanalınız videolarınız özgünse ve telif sıkıntısı yok ise onaylanmaması için bir sebep yok.

Bu yolda ilerleyerek YouTube’dan kanal açıp video yükleyerek para kazanmaya başlarsınız.

 

Yorum Yap