Youtube’dan Para Kazanmak İstiyorum

 Youtube’dan Para Kazanmak İstiyorum
Okunuyor Youtube’dan Para Kazanmak İstiyorum

Bilindiği üzere Youtube platformu, dünyanın en çok kullanılan video paylaşım sitesidir. Durum böyle olunca Youtube para kazanmak istiyorum diyenlerin sayısı da artmıştır. Aslında zor olmayan ancak uzun bir süre sabır gerektiren bu süreçle ilgili olarak yazımızın devamını takip edebilirsiniz.

Youtube Kayıt İşlemleri

Platforma kayıt olmak için öncelikle bir hesap açmanız gerekiyor. Bu hesapla birlikte kanalınızı oluşturmalı ve içerik paylaşmaya başlayabilirsiniz. Elbette yükleyeceğiniz videolarla ilgili bir kategori seçmeniz gerekiyor. Günümüzde en çok izlenen video içerikleri eğlence, korku, yemek tarifleri ve ilginç bilgiler üzerinedir. Ayrıca içerik yüklemeden önce profesyonel olmasa da video çekmeyi ve kaliteli video yüklemeyi öğrenmenizde yarar var.

Youtube’dan Para Kazanmak

Platformdan para kazanmaya başlamak için videolarınızın belirli bir gösterime ulaşması gerekiyor. Son güncellemelere göre kontrol etmeniz gereken bu süreçle ilgili yaklaşık olarak 1 milyon gösterim için 800 TL gibi bir kazanç elde edebilirsiniz. Başlangıçta para kazanmanın aktif hale gelmesi için de bir süre videolarınızın izlenmesini beklemeniz gerekiyor.

Youtube Para Kazanmayı Etkinleştirme

Videolar üzerinden para kazanmak için hesap ayarlarına giriş yaparak ‘para kazanma’ seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Paylaşılan şartlara uyum sağlamanız halinde artık kazançlar hesabınıza eklenmeye başlayacaktır. Ayrıca Youtube para kazanmak istiyorum diyenler birçok fenomenin paylaştığı içeriklere de göz atmalıdır. Ancak Youtube tamamen içerik özgünlüğüne dikkat etmektedir. Yani çalıntı olan veya telif hakkı olan videolar üzerinden para kazanılamayacağı bilinmelidir.

Yorum Yap