YouTuberlar İçin En İyi 7 Ücretsiz Araç

 YouTuberlar İçin En İyi 7 Ücretsiz Araç
Okunuyor YouTuberlar İçin En İyi 7 Ücretsiz Araç

Eski bir deyim var, “Düzgün bir iş yapmak için doğru araçları kullanmanız gerekir.” Bu ayrıca YouTube içerik üreticileri için de geçerlidir. Bu aynı zamanda, en pahalı araçlara sahip olmanız gerektiği ya da ücretli araçlara sahip olmanız anlamına gelmez. Bazen ücretsiz araçlar daha iyi olmasa da, işinizi görebilecek seviyededir. Bu makalede, YouTuberlar için en iyi ücretsiz araçları ve kanalınızı büyütmenize ve daha iyi videolar oluşturmanıza nasıl yardımcı olabileceklerini inceleyeceğiz.

[tavsiye_yazi baslik=”Youtube Gelişim Rehberi (Temel Bilgiler)” link=”https://technomin.com/youtube-gelisim-rehberi-temel-bilgiler/”]

Ücretsiz YouTube araçlarına geçmeden önce, Youtube Rehber olarak çok sık duyduğumuz bahanelerden bahsetmek istiyoruz. YouTube’da büyümem çünkü ‘X ekipmanına’’,”X programın”a param yetmiyor. Küçük resimlerin daha iyi ve dikkat çekici olması için bir grafik tasarımcı tutmam gerekiyor. Video editörü değilim, hiç anlamıyorum. Premiere Pro / Vegas / Final Cut’a param yetmiyor, bu yüzden YouTube videoları hazırlayamıyorum vb. Hiç mantıklı gelmeyen basit mazeretler. En popüler YouTuberlar, en pahalı yazılımı kullanarak veya kendileri için işi yapmak üzere uzmanları işe alarak, bulundukları yere ulaşmadı. Neleri öğrendiklerini ve büyüttüklerini, kişilikleri, benzersiz fikirleri veya basitçe yapacakları, istekleri ve kararlılıklarıyla izleyici kitlesini büyüttüler. Yani bu makalemizi okuduktan ve böyle bir gelişim rehberi sitesinde verilen taktiklerden sonra bahane kabul etmiyoruz. Kanalınız için en yüksek kalitede içerik oluşturmanın en ucuz yolu olan bütçe dostu YouTube başlangıç ​​kitime bir göz atın. YouTuber’ların aradıkları şeyi başarmaları için birçok ücretsiz araç var. Bu ücretsiz araçları, büyük YouTuber’lar ve bütçeleri yüksek olan kişilere bile tavsiye ederim, bu kadar iyi. Şimdi ücretsiz araçlarımıza geçelim.

1) TubeBuddy:

TubeBuddy

TubeBuddy bu listede ilk sırada. yer alıyor. Çünkü en çok tavsiye ettiğim araçlardan biri. Bu ücretsiz Chrome, Firefox ve Safari tarayıcı uzantısı o kadar çok şey yapabilir ki, ayrıca YouTube tarafından da onaylanmıştır. TubeBuddy’i bu kadar harika yapan şey SEO işlevidir. Videolarınızı yüklerken, optimize edilmiş bir YouTube videosu yüklemek için eksiklerinizin neler olduğunu gösterir ve ne yapmanız gerektiğini görmeniz için çeşitli seçenekler sunar. Videolarınızın daha üst sıralarda yer almasına ve daha fazla görüntü elde edilmesine yardımcı olmak için canlı karakter sınırlarını, bir SEO kontrol listesini göreceksiniz ve hatta TubeBuddy’den önerilen etiketleri alacaksınız. YouTube’da gezinirken, rekabeti de gözetleyebilirsiniz. Videolarda etiketlerin tam olarak hangi etiketlerin kullanıldığını, videonun etiketlerin neresinde bulunduğunu, bahsedilen video ve kanalın istatistiklerini görebilirsiniz; eğer etiketlerin videonuza uygun olduğunu düşünüyorsanız, kopyala düğmesine basın ve etiketinize yapıştırın. Bu, ücretsiz TubeBuddy eklentisinden alacağınız fonksiyonlardan sadece birkaçı. YouTube videolarınızı ve kanalınızı optimize etmek için size daha fazla seçenek sunan 9 $ / ay’dan başlayan ek ücretli planlar da vardır. Ve yıllık bir plan ayırırsanız,% 20 tasarruf yapabilirsiniz. TubeBuddy hakkında daha fazla bilgi edinin ve ücretsiz eklentiyi buradan indirin.

2) Streamlabs OBS:

Streamlabs OBS

Canlı yayın söz konusu olduğunda, en iyi seçeneklerden biri ücretsizdir. Buna Streamlabs OBS adı verilir ve onunla, birkaç dakika içinde YouTube’a (veya Twitch) canlı akış yapmaya başlayabilirsiniz. Yazılımı PC’nize yüklemeyi tamamladığınızda, program hızlı bir başlangıç ​​sihirbazı ile canlı yayın akışınızı nasıl daha etkileşimli hale getireceğiniz ve izleyicilerinizle nasıl bağlantı kuracağınız konusunda size rehberlik edecektir. Akışınızdaki yeni abonelere ve bağışlara teşekkür etmek için bir sohbet çubuğu kurun, canlı akışınızı daha popüler ve etkileşimli hale getirmek için harika görünen temalar kurun. Ayrıca daha fazla ayrıntı ve seçenek var. Streamlabs OBS ile ilgili en iyi şey, istediğiniz kadar teknik hale getirebilmenizdir. Onlara aşina iseniz ayarları ince ayar yapabilirsiniz ya da sadece hızlı kurulum ayarlarına geçebilir ve canlı akışa başlayabilirsiniz, teknik bilgi gerekmez.

Streamlabs

Bu, düzenli OBS’ye göre çok büyük bir avantaj. Canlı yayın, Streamlabs OBS’nin ana işlevidir, ancak canlı yayın yapmayı planlamasanız bile yararlı bir ücretsiz araç olabilir. Peki niye? Ekran kayıt işlevi, işte tamda bu yüzden. Streamlabs OBS ile YouTube’a yüklemek için ekranınızı kaydedin ve videolar oluşturun. Web kameranızı, harici ses cihazlarını, belirli monitörleri vb. Dahil edebilirsiniz. Gerçekten güçlü bir araçtır ve canlı yayın için mi yoksa sadece ekranınızı kaydetmek için mi kullandığınız size kalmış.

3) Canva:

Canva

Videolarınız için küçük resim ve logo yapabileceğiniz ücretsiz bir araç Canva ile tanışın.Küçük resimleriniz, potansiyel bir izleyicinin gördüğü ilk şey. Eğer küçük resiminiz kötüyse, videonuzu izlemek için neredeyse hiç kimse tıklamayacak. Burası Canva’nın geldiği yer, göze çarpan ve patlayan küçük resimler yaratmanın en kolay yolu.Canva, büyüleyici görüntüleri ücretsiz olarak oluşturmanıza olanak tanıyan web tabanlı bir grafik tasarım yazılımıdır. YouTube küçük resimlerini oluşturmakla kalmaz, videolarınızın sonunda gösterilecek özel YouTube kanal resimlerini ve hatta bir son ekran da tasarlayabilirsiniz. Programın nasıl kullanılacağı hakkında Youtube’da bolca video bulabilirsiniz.

4) VidIQ:

VidIQ

TubeBuddy’ye benzer şekilde, VidIQ videonuzun rekabeti hakkında istatistik ve bilgi toplamanıza ve SEO kullanımıyla daha üst sıralara çıkmanıza izin verir.VidIQ ayrıca ücretsiz bir eklentidir ve TubeBuddy’de bulamayacağınız bir kaç kullanışlı özellik sunar (en azından ücretsiz olarak).Mesela, videolara yorum yapan abone sayısını kanallarını ziyaret etmek zorunda kalmadan görme yeteneği. Niş alanınızdaki insanlarla bağlantı kurmak ve birlikte çalışmak istiyorsanız bu çok yararlı olabilir.Ayrıca, beslemenizdeki videoların oranlarını ve arama sonuçlarındaki videoların oranlarını da görebileceksiniz; bu, oluşturulacak videolar hakkında fikir edinmek istediğinizde yararlı bir araç olabilir.

5) YouTube Ses Kütüphanesi:

YouTube Audio Library

YouTube’un kullanıcılarına nasıl harika ücretsiz araçlar sağladığını daha önce belirtmiştik. Bunlardan bir diğeri de YouTube Ses Kütüphanesi. Oldukça muazzam… Videolarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz bir müzik kütüphanesi. Bazı parçaların açıklamanıza bir bağlantı eklemenizi gerektirdiğinden, özelliğe dikkat etmeyi unutmayın.Ayrıca videolarınıza biraz kıvılcım katabilecek çeşitli ses efektleri bulacaksınız.YouTube Ses Kütüphanesine, Creator Studio’nuzdan veya buraya tıklayarak erişebilirsiniz. Not; Ücretsiz müzik için bir başka harika kaynak da NoCopyrightSounds Kanalı, video açıklamalarında parçalara ulaşabileceğiniz bağlantılar bulacaksınız ve bir parça kullanmak için tek yapmanız gereken, video açıklamanıza aldığınız yeri belirtmektedir.

6) Lightworks:

 

Lightworks

Yüksek kaliteli videolar oluşturmak için büyük olasılıkla bir tür düzenleme yazılımına ihtiyacınız olacak. iMovie, başlamak için mükemmeldir ve onunla çok etkileyici bir içerik oluşturabilirsiniz, ancak Apple cihazlarını kullanmakla sınırlısınız. Peki, Windows kullanıyorsanız çözüm nedir? Lightworks.Aslında Windows, Linux ve Mac sistemlerinde mevcut olduğundan, hangi sistemi kullandığınıza bakmaksızın yüksek kaliteli videolar oluşturabilirsiniz.Lightworks doğrusal olmayan bir video düzenleme yazılımıdır. Bu da hemen hemen sadece kapsamlı gücünü ve yeteneklerini kullanmak için nasıl çalıştığına alışmak zorunda kalacağınız anlamına geliyor. Katılan bazı öğrenme eğrilerini öğrendikten sonra, Premiere Pro veya Final Cut gibi üst seviye düzenleme yazılımıyla yalnızca hayal edebileceğiniz videoları oluşturabileceksiniz.Ücretsiz sürüm yalnızca 720p’de dışa aktarmaya izin verir.HD veya 4k’ye ihtiyacınız varsa, başka bir ücretsiz video düzenleme yazılımı için HitFilm Express’i deneyin.HitFilm ile bir avantaj, yalnızca ihtiyacınız olan ek uzantılar için ödeme yapmanız gerekmesidir.

7) Youtube İçerik Oluşturucu Stüdyosu:

YouTube Creator Studio

YouTuberlar için ücretsiz araçlar söz konusu olduğunda, bazen gerçekten çok uzağa bakmak zorunda değilsiniz. YouTube, platformda başarılı olmanıza yardımcı olmak için çeşitli faydalı araçlar ve kaynaklar sunar.YouTube İçerik Oluşturucu Akademisi’nden, YouTube İçerik Oluşturucu Stüdyosunda bulabileceğiniz çok ayrıntılı analitiklere kadar, büyümek için ne yapmanız ve YouTube’un size sağladıklarına dikkat ederek izleyicilerinizin nasıl tepki vereceği hakkında çok şey öğrenebileceksiniz.Örneğin, analitikleriniz insanların videonuzu genellikle 5 dakika sonra bıraktıklarını gösteriyorsa, videolarınızı başka bir videoyu izleyebilmeleri için videolarınızı kısaltmanız veya bazı kartlara atmanız gerekebilir.Bu, toplayabileceğiniz çok fazla ayrıntıdan çok temel bir örnektir. Daha fazla bilgiye erişmek için YouTube Studio’dan Creator Studio Classic’e geçin. Bunu, YouTube Studio’dan ekranınızın sol alt köşesinde yapabilirsiniz.Başka bir kullanışlı araç Android veya iOS cihazlarındaki YouTube Studio uygulamasıdır. Bu mobil uygulama, bilgisayarınızdan giriş yapmanıza gerek kalmadan başlıkları, açıklamaları, etiketleri vb. Düzenlemenizi sağlar. Ayrıca bazı analizleri kullanabilecek ve hareket halindeyken veya uyandığınızda istatistiklerinizi kontrol edebileceksiniz.Uyarı: Gerçek zamanlı görünümlerinizi kontrol etmek bağımlılık yaratabilir.YouTube Studio uygulamasının en iyi özelliği yorumlara kolayca cevap verebilmesidir. Bir yorumu yanıtlamak için artık bir videoya girmenize gerek yok, telefonunuzda yapabilirsiniz.Yorum bir gün önce veya bir yıl önce yayınladığınız bir videoda olsa da, yeni yorumlar kronolojik sırada görünür, böylece kanalınızda neler olup bittiğini tam olarak bilirsiniz ve topluluğunuzla kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz.

Kaynak: Outofthe925.com

Yorum Yap